حمله جنگنده‌های اسرائیل به جنوب لبنان

کدخبر: ۶۲۴۸۹۹
اقتصادنیوز: به گفته منابع رسانه‌ای، ظهر امروز رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان حملات هوایی داشته اند.
حمله جنگنده‌های اسرائیل به جنوب لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با انجام حملاتی ۲ شهرک «زبقین» و «حولا» را در جنوب لبنان هدف قرار دادند.

جزئیات بیشتری از این حملات و خسارت و یا تلفات احتمالی آن گزارش نشده است.

خبر مرتبط
ادعای تازه تلویزیون اسرائیل درباره توافق با حزب‌الله/ شرط کاهش تنش در جنوب لبنان

اقتصادنیوز: شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی (کان) اذعان کرد که کلید رسیدن به توافق از مسیر آتش بس در نوار غزه و نه بیروت می گذرد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده‌است.

رسانه‌های عبری گزارش داده‌اند از زمان آغاز نبرد طوفان‌ الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌است.

«سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در سخنرانی اخیر خود گفت: «ما را با تیپ‌های خسته، شکست‌خورده و هراسان در شمال غزه تهدید می‌کنند؛ به شما می‌گوییم که خیلی خوش آمدید. کسی که باید از جنگ بترسد، اسرائیل و کابینه و شهرک‌نشینان آن هستند. ۹۹ روز است که ما آماده جنگ هستیم و از آن نمی‌ترسیم و بدون سقف و محدودیت و قید و شرط مبارزه می‌کنیم.»

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی