ادعای ضد ایرانی بایدن درباره حمله به یک پایگاه آمریکایی

کدخبر: ۶۲۴۹۵۹
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا درباره حمله پهپادی به یک مقر نظامی آمریکا در نزدیکی مرز سوریه و اردن مدعی شد که این حمله توسط نیروهای تحت حمایت ایران صورت گرفته است.
ادعای ضد ایرانی بایدن درباره حمله به یک پایگاه آمریکایی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حمله پهپادی به یک مقر نظامی آمریکا در نزدیکی مرز سوریه و اردن، سه سرباز آمریکایی کشته شده و ۲۵ تن مجروح شدند.

خبر مرتبط
حمله پهپادی مقاومت عراق به چهار پایگاه نظامی آمریکا

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق در بیانیه ای از حمله به چهار پایگاه اشغالگران آمریکایی و صهیونیستی خبر داد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مدعی شد این حمله «بسیار دردناک و غمگین» توسط نیروهای تحت حمایت ایران صورت گرفته است. او همچنین ادعا کرد که مسئولان این حمله را «در زمان مناسب و به شیوه‌ای» مناسب پاسخگو خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا این حمله را «نمونه یک تشدید خطرناک در امور منطقه» دانست.
مقاومت اسلامی عراق امروز مسئولیت انجام پنج حمله به پایگاه‌های آمریکایی را در سوریه، عراق و تاسیسات دریایی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی برعهده گرفت.

خبر مرتبط
حمله پهپادی به پایگاه «الرکبان» آمریکا در سوریه

اقتصادنیوز: رسانه‌های محلی در عراق گزارش دادند که محل استقرار نظامیان آمریکایی در «الرکبان» هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

از زمان آغاز جنگ جدید غزه، این نخستین مورد از کشته‌شدن نظامیان آمریکایی در منطقه است. به گزارش سی‌ان‌ان، مشخص نیست چرا سامانه‌های پدافند هوایی موفق به رهگیری پهپاد نشده‌اند، اما این اتفاق می‌تواند وضعیت پرتنش منطقه را ملتهب‌تر از قبل کند.

این در حالی است که مقامات آمریکایی به تکرار مدعی شده‌اند خواستار گسترش درگیری‌های غزه و بدل‌شدن آن به یک جنگ منطقه‌ای بزرگ‌تر نیستند.

با آغاز جنگ غزه، جنبش‌های مقاومت منطقه پایگاه‌های نظامی آمریکا را در منطقه هدف قرار داده‌اند. به گفته پنتاگون، این حملات تا پیش از حمله امروز کشته‌ای به دنبال نداشت اما به مجروح‌شدن حدود ۷۰ نظامی آمریکایی منجر شده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی