برگزاری بزرگترین رویداد اقلیمی دوره‌ای منطقه در تهران

کدخبر: ۶۲۴۹۸۵
اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم به عنوان بزرگترین رویداد اقلیمی دوره ای منطقه با حضور حدود ۱۲ کشور و پنج نهاد بین المللی به میزبانی سازمان هواشناسی کشور در تهران برگزار می شود.
برگزاری بزرگترین رویداد اقلیمی دوره‌ای منطقه در تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سحر تاج بخش مسلمان اظهار داشت: در این کنفرانس نمایندگانی از سازمان جهانی هواشناسی، هیات بین دولتی تغییر اقلیم، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد و مرکز آسیا، سازمان همکاری اکو و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا سازمان ملل متحد مشارکت دارند.
وی افزود: همچنین سفرا، کارداران یا نمایندگان کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس، نیجریه، نیکاراگوئه،مالی، بولیوی، عربستان، امارات، پاکستان، ونزوئلا و اوگاندا در این کنفرانس حضور خواهند داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تغییر اقلیم عوامل محدود کننده و تهدیدهای مهم در دنیا به ویژه در کشورهای در حال توسعه است که این کنفرانس تلاش می کند ابعاد تغییر اقلیم و پیامدهای آن و همچنین موضوعات مرتبط با توسعه پایدار، سازگاری، تاب¬آوری و کاهش آثار زیانبارآن را بررسی کند.
تاج بخش با بیان اینکه مقالات زیادی از پژوهشگران داخلی و خارجی به کنفرانس ارسال شده است، گفت: هفتمین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم به عنوان یک فرصت مناسب برای کشور است تا آخرین چالش های این حوزه از دریچه نگاه محققان و پژوهشگران کشور بررسی شود.
وی گفت: این کنفرانس آخرین راهکارها برای توسعه پایدار و چالش های پیش رو را مطرح و بررسی کرده و با ارئه راهکارهای مناسب، پشتیبان بخش اجرایی کشور در برنامه ریزی و تصمیم گیری نهایی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی