هشدار صادر شد/ بارش ها شدیدتر می شود

کدخبر: ۶۲۵۸۰۷
اقتصادنیوز: معاون هماهنگی پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: آمادگی لازم در دستگاه‌ها و تجهیزات برای ادامه مواجه با موج سرما و بارشی که در کشور ایجاد شده، وجود دارد.
هشدار صادر شد/ بارش ها شدیدتر می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، معاون هماهنگی پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص شرایط جوی و بارشی کشور در روزهای آتی گفت: براساس هشدارهایی که دیروز سازمان هواشناسی اعلام کرده است، درحال حاضر در محورهای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، تهران، زنجان، قزوین، مرکزی، همدان و کردستان بارش برف خواهیم داشت. 

وی افزود: البته امروز در استان کردستان به دلیل بارش سنگین برف و برودت هوا، ادارات دولتی به غیر از دستگاه‌های امدادرسان تعطیل شده‌اند؛ همچنین در استان‌های گیلان، مازندران و قم شاهد بارش باران خواهیم بود. 

خبر مرتبط
وضعیت وخیم بارش در کشور/ بارندگی در ایران؛ یک سوم میانگین جهانی

اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: میانگین بارش ایران حدود ۲۳۰ میلی متر است که تقریباً یک سوم میانگین بارش جهانی است و اگر بارش‌های زمستان در محدوده نرمال باشد، کم بارشی‌های گذشته جبران نمی‌شود.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران به تمام استان‌های ذکر شده اعلام آماده باش کرده است و از طریق ادارات کل مدیریت بحران کل استان‌ها، به دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله راهداری، هلال احمر، مجموعه دستگاه‌های کمک‌رسان این آماده باش اطلاع داده شده و آمادگی لازم را دارند. 

ظفری در خصوص تدابیر پیش‌بینی شده توضیح داد: شن‌پاشی، نمک‌پاشی و برف روبی از  مسیرهای اصلی انجام شده و در حال حاضر براساس گزارش‌های ارائه شده راه‌های اصلی باز بوده و از انسداد راه‌ها تاکنون گزارشی داده نشده است. 

خبر مرتبط
هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در کشور

اقتصادنیوز :‌سازمان هواشناسی از بارش باران در مناطق سردسیر نیمه شمالی کشور، بارش برف در دامنه‌های زاگرس و وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.

وی در خصوص شرایط بارش‌ها گفت: از امشب وضعیت بارش‌ها تشدید خواهد شد. آمادگی لازم در دستگاه‌ها و تجهیزات برای ادامه مواجه با موج سرما و بارشی که در کشور ایجاد شده، وجود دارد. از طرف دیگر دیروز هشدار هواشناسی کشاورزی سطح زرد صادر شده که براساس آن استان‌های لرستان، ایلام، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان و فارس تحت تأثیر مخاطرات جوی محصولات کشاورزی هستند.

وی تأکید کرد: هشدارهای لازم از طریق استانداری‌ها به دستگاه‌ها داده شده و اطلاع رسانی لازم به مردم هم انجام شده است تا محصولاتشان را در مواجهه با مخاطرات جوی پیش رو حفظ کنند. 

معاون هماهنگی پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص شرایط استان‌های جنوبی توضیح داد: در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان هم هشدارهای دریایی سطح زرد صادر شده تا کسانی که قصد صید ماهی یا تردد دریایی دارند، در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۶ بهمن ماه  از این اقدام خود پرهیز کرده یا با در نظر گرفتن نکات ایمنی انجام دهند. 

وی تصریح کرد: در استان‌هایی که بارش برف و باران را داریم، توصیه می‌شود که ترددهای غیرضروری کاهش داده شده و یا  از آن پرهیز شود؛ افراد در مواقع اضطرار هم با تجهیزات لازم تردد کنند؛ همچنین توصیه می‌شود که کوهنوردان از کوهنوردی در چند روز آینده پرهیز کنند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی