ادعای ارگان شهرداری تهران درباره علل نوسانات اخیر قیمت دلار!

کدخبر: ۶۲۶۲۱۳
اقتصادنیوز: همشهری ارگان شهرداری تهران، عامل اصلی نوسانات اخیر دلار را کانال‌های تلگرامی دانست!
ادعای ارگان شهرداری تهران درباره علل نوسانات اخیر قیمت دلار!

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه همشهری نوشت:مروری بر شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد به‌دنبال افزایش تنش‌های سیاسی در منطقه حجم اخبار مرتبط با جنگ در این کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته است.

برخی کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی با اطلاع از این موضوع تلاش می‌کنند از طریق فضای مجازی بر طبل اخبار جنگ بکوبند تا از این طریق زمینه‌های رشد قیمت دلار و تلاطم‌های اقتصادی را فراهم کنند.

آمار‌ها نشان می‌دهد از زمان آغاز جنگ در غزه و افزایش تنش‌ها در منطقه از 15مهر‌ماه تاکنون بالغ بر هزاران خبر در این کانال‌ها مبنی بر وقوع جنگ بین ایران و آمریکا منتشر شده است. بسیاری ازاین خبرها دال بر این است که حمله آمریکا به ایران قریب‌الوقوع است و این موضوع می‌تواند منجر به افزایش قیمت ارز و حتی تلاطم‌های بزرگ اقتصادی شود.

بسیاری از این کانال‌ها که عمدتا در تلگرام متمرکز هستند حتی اهدافی را برای قیمت ارز تا محدوده 80  و 100هزار تومان ترسیم کرده و می‌کنند؛ به‌طور مثال یکی از این کانال‌ها به‌تازگی به حمله به ایران اشاره و تأکید می‌کند کنگره آمریکا خواستار صدور فرمان حمله به ایران از سوی جو بایدن است.

جنگ کذایی، اخبار کذایی‌تر

حجم انتشار اخبار جنگ در شبکه‌های اجتماعی در شرایطی افزایش یافته است که در فضای سیاسی و ارکان اصلی نظام خبر مهمی درباره افزایش درگیری‌های نظامی و حتی وقوع جنگ بین ایران و آمریکا وجود ندارد و این رویداد محتمل شناسایی نمی‌شود. بسیاری از رسانه‌های خارجی هم در این زمینه دست از گمانه‌زنی برداشته و حتی بر این باورند که با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری‌آمریکا در آبان سال آینده، جو بایدن از هرگونه ماجراجویی نظامی و درگیری با ایران خودداری خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی