هشدار جدی آنروا درباره وضعیت غزه/عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم

کدخبر: ۶۲۶۳۵۳
اقتصادنیوز: آنروا در بیانیه‌ای از دسترسی بسیار محدود فلسطینی‌ها به آب آشامیدنی سالم خبر داد.
هشدار جدی آنروا درباره وضعیت غزه/عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آنروا (آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد) روز یکشنبه اعلام کرد که فلسطینی‌ها در بحبوحه حمله مرگبار رژیم اسرائیل به نوار غزه، دسترسی بسیار محدودی به آب آشامیدنی سالم  دارند.

خبر مرتبط
رسوایی تازه برای اسرائیل/ انتشار تصاویر توحش اسرائیلی‌ها

اقتصادنیوز: یک رسانه صهیونیستی از برکناری فرمانده یگان جنگ روانی ارتش اسرائیل در پی یک رسوایی خبر داد که طی آن کانال تلگرامی وابسته به این یگان با دور زدن سانسور نظامی تصاویر زننده‌ای از وحشی‌گری نظامیان صهیونیست علیه غیرنظامیان در غزه را منتشر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» آنروا در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد: «آب مایه حیات است و غزه بدون آب آشامیدنی مانده است. در بحبوحه بمباران بی امان، دسترسی به آب تمیز و سرویس بهداشتی بسیار محدود شده است.»

آژانس سازمان ملل هشدار داد که بحران انسانی  در غزه هزاران نفر از مردم آسیب پذیر را در معرض خطر بیماری قرار داده است.

خبر مرتبط
رجزخوانی پوچ ارتش اسرائیل در مرز لبنان/ هاگاری: در حال تمرین برای جنگ احتمالی هستیم

اقتصادنیوز : سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که «نیروهای نظامی و ذخیره در حال انجام تمرینات زمینی، دریایی و هوایی با پیش‌بینی هرگونه جنگ در جبهه شمال هستند.»

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که تهاجم اسرائیل ۸۵ درصد از جمعیت غزه را به دلیل کمبود شدید غذا، آب سالم و دارو آواره کرده است، در حالی که ۶۰ درصد از زیرساخت‌های غزه آسیب دیده یا ویران شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی در حملات ارتش اسرائیل خبر داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد ارتش اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ کشتار جمعی در غزه انجام داده که منجر به شهادت ۱۲۷ فلسطینی و جراحت ۱۷۸ نفر دیگر شده است.

براساس این بیانیه، همچنان شمار زیادی از شهدا در خیابان‌ها و زیر آوار هستند و نیروهای اسرائیلی اجازه انتقال آن‌ها را به امدادگران و کادر درمان نمی‌دهند.

وزارت بهداشت غزه در پایان خبر داد شمار شهدای فلسطینی به ۲۷ هزار و ۳۶۵ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان به ۶۶ هزار و ۶۳۰ نفر رسیده است.

این وزارتخانه پیشتر اعلام کرده بود که حدود ۷۰ درصد شهروندانی که در حملات ارتش اسرائیل به شهادت می‌رسند، زن و کودک هستند.

ارتش اسرائیل از هفتم ماه اکتبر حملات ویران‌کننده‌ای را علیه نوار غزه آغاز کرده که منجر به نابودی بسیاری از زیرساخت‌های این منطقه بخصوص زیرساخت‌های بهداشتی غزه شده است.

اکثر مردم غزه به دنبال ویرانی خانه‌هایشان در این حملات آواره شده‌اند و در بیمارستان‌ها، مدارس و چادرها سکونت دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی