فواید جینسینگ برای بانوان

کدخبر: ۶۲۶۳۹۷
اقتصادنیوز: گیاه جینسینگ گیاهی دیر رشد است و با گذشت حدود چهار سال از عمرش شروع به گل دادن می‌دهد و پس از چهار تا شش سال به بلوغ خود می‌رسد.
فواید جینسینگ برای بانوان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرفوری، فواید جینسینگ برای زنان : این گیاه با قابلیت‌ های برجسته خود در کاهش علائم یائسگی، تقویت میل جنسی و حتی پیشگیری از برخی از سرطان‌ ها، زنان را به یک زندگی با کیفیت و سلامتی بهتر هدایت می‌ کند.

تاکنون مطالعات وسیعی روی ترکیبات شیمیایی جینسینگ صورت گرفته است و آنچه تا به حال گزارش شده، این است که این گیاه دارای گلوکوزید‌های استروئیدی به نام پاناکیلون، یک ساپونین به نام پاناکسوزید یا پاناکسین، مواد صابونی، اسانس روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین B و ویتامین D، ترکیبات استیلنی، استرول‌ها و سرانجام یک گلوکوزید به نام جینسینگ است.

جینسینگ (Ginseng) اصطلاحی عمومی است برای ده‌ها گونه گیاهی مختلفی است که به خانواده‌ی Panax تعلق دارند. جینسینگ یکی از گیاهان دارویی بومی شرق آسیا (کشور‌های چین، کره و…) و شمال آمریکاست که دارای ریشه‌ای قطور (با قطر بیش از ۲ سانت) و طول در حدود ۷ سانت با محدوده رنگی زرد تا خرمایی و قهوه‌ای در نوع آمریکایی آن است.

فواید جینسینگ

گیاه جینسینگ گیاهی دیر رشد است و با گذشت حدود چهار سال از عمرش شروع به گل دادن می‌دهد و پس از چهار تا شش سال به بلوغ خود می‌رسد. آنچه امروز در بسیاری از نقاط جهان با عنوان جینسینگ می‌شناسند، ریشه این گیاه است که طی هزاران سال به عنوان یک داروی سنتی و با عناوینی همچون «داروی جاودانگی» و «اکسیر جوانی» مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

۱. تنظیم قاعدگی و کاهش درد پریود:

جینسینگ با تنظیم عملکرد تخمدان‌ها کمک می‌کند پریود‌های منظمی داشته باشید. جینسینگ خاصیت ضدالتهابی و آرامش‌بخشی دارد؛ در نتیجه در کاهش درد پریود و عادت ماهانه بسیار موثر است.

۲. کاهش ریسک سرطان سینه با جینسینگ:

جینسینگ حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که در کاهش ریسک سرطان نقش موثری دارند؛ بنابراین مصرف این گیاه ریسک سرطان‌های مربوط به زنان مثل سرطان سینه را به اندازه قابل‌ توجه‌ای کاهش می‌دهد.

۳. بهبود علائم یائسگی:

جینسینگ می‌تواند علائم یائسگی مثل گرگرفتگی، نوسانات خلقی، اضطراب و استرس، کاهش میل جنسی و… را تا حد زیادی کاهش بدهد.

جینسینگ یا جینسنگ یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی در جهان به شمار می رود که برای قرن ها در آسیا و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار گرفته است. بومیان…

۴. افزایش میل جنسی زنان:

جینسینگ ترشح هورمون استروژن را تنظیم می‌کند؛ درنتیجه میزان میل جنسی افزایش پیدا می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی