این کشورها بیشترین فضای سبز را دارند+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۲۷۳۹۹
اقتصادنیوز: روسیه بیش از یک‌پنجم درختان جهان را در ۸۱۵ میلیون هکتار دارد که وسیع‌تر از پوشش آمازون است و این در حالیست که سومین کشور با تنوع زیستی، یعنی اندونزی، در حال از دست دادن سایبان سبز خود است.
این کشورها بیشترین فضای سبز را دارند+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، طبق گزارش سازمان ملل متحد (UN)، جنگل‌های جهان ۳۱ درصد از سطح زمین را پوشش می‌دهند. آنها هر سال تقریباً 6/15 میلیارد تن دی‌اکسیدکربن (CO2) جذب می‌کنند. بیش از نیمی از این پوشش سبز در سراسر جنگل‌های شمالی روسیه و کانادا، آمازون در آمریکای جنوبی و جنگل‌های مخروطی و برگ‌پهن چین گسترده شده است. این جنگل‌ها، کربن هوا را تصفیه می‌کنند، آب را فیلتر می‌کنند، از فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند و به عنوان یک حائل مهم در برابر تغییرات آب‌و‌هوایی عمل می‌کنند.

آسیا که جنگل‌های شمالی روسیه، جنگل‌های برگ پهن ‌چین، جنگل‌های حرا در اندونزی و کمربند سبز در امتداد هیمالیا را در خود جای داده است، دارای برخی از غنی‌ترین و متنوع‌ترین سایبان‌های سبز جهان است.

خبر مرتبط
جلسه اضطراری در اروپا/ موضوعی که قاره سبز را نگران کرد

اقتصادنیوز: پارلمان اروپا اعلام کرد: نفرت‌پراکنی علیه جوامع مسلمان و یهودی و خشونت‌ها در این زمینه افزایش یافته است.

روسیه بیش از یک‌پنجم درختان جهان را در ۸۱۵میلیون هکتار دارد که وسیع‌تر از پوشش آمازون است. مانند جغرافیای این کشور، بیشتر جنگل‌های روسیه در آسیا واقع شده‌اند، اما در اروپا نیز گسترش یافته‌اند.

به گزارش تجارت فردا، در جنوب شرقی و با پوشش جنگلی تقریباً ۲۲۰ میلیون‌هکتاری، چین پنجمین کشور سرسبز جهان است. در سال ۱۹۹۰، جنگل‌های چین تنها ۱۵۷ میلیون هکتار وسعت داشتند که 7/16 درصد از زمین‌های آن را پوشش می‌دادند. تا پایان سال ۲۰۲۰، این پوشش جنگلی به لطف چندین دهه تلاش برای سبز کردن به 4/23 درصد رسید.

از سوی دیگر، سومین کشور با تنوع زیستی، یعنی اندونزی، در حال از دست دادن سایبان سبز خود است. این کشور با پوشش جنگلی ۹۲ میلیون‌هکتاری بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از گیاهان، پستانداران و پرندگان شناخته‌شده جهان را در خود جای داده است. متاسفانه در طول ۵۰ سال گذشته، ۷۴ میلیون هکتار از درختان جنگل‌های بارانی این کشور قطع، سوخته یا تخریب شده است.

58

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی