گلایه ایران از عربستان/مسئولیت پروازهای حج به شرکت‌های ایرانی واگذار شد؟

کدخبر: ۶۲۸۲۱۰
اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج از بلاتکلیفی عمره از ناحیه عربستان ابراز تأسف کرد.
 گلایه ایران از عربستان/مسئولیت پروازهای حج به شرکت‌های ایرانی واگذار شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، اعلام کرد: شمار ثبت‌نام‌کنندگان اسناد اولویت‌دار تا پایان آبان ۸۶ و زائرانی که برای تشرف در حج  ۱۳۹۹ نام‌نویسی کردند، ولی به دلیل شرط سنی در حج ۱۴۰۱ نتوانستند اعزام شوند، به مرز حدود ۵۶ هزار نفر رسیده است.

او اضافه کرد: درباره ثبت‌نام از افرادی که اسناد ودیعه‌گذاری آذرماه سال ۱۳۸۶ را در اختیار دارند، به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خبر مرتبط
وضعیت پروازهای حج عمره همچنان نامشخص/ ماجرای سکوت درباره سود عمره چیست؟

اقتصادنیوز: موضوع پروازهای حج عمره در حالی هنوز در شرایط مشخصی به سر نمی برد که به تازگی موضوع سود سند عمره در بانک ها و سکوت درباره آن مورد توجه قرار گرفته است.

رضایی همچنین خبر داد: در هماهنگی انجام‌شده با سازمان هواپیمایی کشوری پروازهای حج آینده توسط شرکت‌های ایرانی انجام خواهد شد.

او ادامه داد: در انتظار انتقال ارز مورد نیاز برای پرداخت هزینه‌های حج بر اساس قراردادهای بسته‌شده با شرکت‌های کشور میزبان هستیم.

خبر مرتبط
آخرین خبر درباره حج عمره/ برقراری پروازهای عمره مفرده در انتظار تصمیم عربستان

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: منتظر تصمیم نهایی طرف عربستانی برای برقراری مجدد پروازها هستیم.

رضایی اضافه کرد: موضوع ثبت‌نام قطعی زائران در کاروان‌ها نیز درحال پیگیری است و انتظار می‌رود به‌زودی اجرایی شود و زائران بتوانند کاروان خود را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز پس از آنکه آخرین وضعیت و پیگیری‌های صورت‌گرفته در عمره بررسی شد، اظهار کرد: به دلیل بلاتکلیفی از ناحیه عربستان پروازهای عمره انجام نشد که موجب تاسف شدید همه خادمان و زائران شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید