علامت هشدار دهنده ای که می‌تواند نشانه ابتلا به زوال عقل باشد

کدخبر: ۶۲۸۲۵۹
اقتصادنیوز: یک متخصص مغز و اعصاب می‌گوید: علامت اولیه بالقوه زوال عقل را می‌توان در بینایی افراد یافت. در واقع این علامت هشدار دهنده اولیه در مبتلایان به از دست دادن حافظه ظاهر می‌شود که بیشترین ارتباط را با بیماری آلزایمر دارد.
علامت هشدار دهنده ای که می‌تواند نشانه ابتلا به زوال عقل باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، تحقیقات درمورد افرادی که به نوعی زوال عقل را تجربه می‌کنند نشان می‌دهد افرادی که مشکلات و ضعف بینایی داشتند در مقایسه با افرادی که مشکلی در بینایی خود نداشتند، بیشتر به زوال عقل مبتلا بودند. ضمن آنکه می‌توان حدود 40 درصد موارد ناشی از زوال عقل را با شناسایی عو امل خطر مانند کشیدن سیگار، فشار خون بالا و کاهش شنوایی زودتر تشخیص داد و مهار کرد. به این ترتیب می‌توان تا حد امکان از بروز آن‌ها پیشگیری کرد.

علائمی که می‌تواند نشانه از دست دادن حافظه شما باشد

 

 

ارتباط بینایی با زوال عقل

یک متخصص مغز و اعصاب می‌گوید: علامت اولیه بالقوه زوال عقل را می‌توان در بینایی افراد یافت. در واقع این علامت هشدار دهنده اولیه در مبتلایان به از دست دادن حافظه ظاهر می‌شود که بیشترین ارتباط را با بیماری آلزایمر دارد.

محققان بهداشتی که با دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو کار می‌کنند دریافته‌اند اگر چشم پزشکان بدانند چگونه می‌توان به دنبال آتروفی (نابودی) قشر خلفی یا PCA بود، می‌توانند اولین نشانه‌های زوال عقل را تشخیص دهند.

 

نوع بصری بیماری آلزایمر

این وضعیت گاهی اوقات به عنوان یک نوع بصری از بیماری آلزایمر توصیف می‌شود که بر مناطقی در مغز که مسئول املا، محاسبه، ادراک فضایی و پردازش بصری پیچیده هستند تأثیر می‌گذارد.

دکتر ماریان چاپلو، متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه کالیفرنیا در بخش نورولوژی سانفرانسیسکو، استدلال می‌کند که تشخیص زودهنگام و و سیع‌تر می‌تواند به بسیاری از بیمارانی که در مراحل اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر هستند کمک کند.

به گفته متخصصان آلزایمر، علائم زوال عقل را نباید با پیری طبیعی اشتباه گرفت

 

 

ضرورت تشخیص زود هنگام

او می‌گوید: بیشتر بیماران زمانی که علائم ضعف بینایی را تجربه می‌کنند به اپتومتریست و چشم پزشک مراجعه می‌کنند در صورتی که ممکن است PCA تشخیص داده نشود. بنابراین برای تشخیص درست و به موقع به ابزارهای بهتری در محیط‌های بالینی برای شناسایی زودهنگام این بیماران و امکان سیع‌تر درمان آن‌ها نیاز داریم.

نکته مهم این است که برای تشخیص زودهنگام زوال عقل، علائم PCA به طور متوسط قبل از 60 سالگی آشکار می‌شوند. به گزارش اکسپرس، این موضوع معمولاً قبل از ظاهر شدن اولین نشانه‌های از دست دادن حافظه و سردرگمی در مبتلایان به بیماری آلزایمر خواهد بود.

 

کمبود درک فضا و تشخیص همزمان

البته هنگامی که تشخیص داده شد، تعداد زیادی از مبتلایان به PCA علائمی از آنچه به عنوان «دیس پراکسی ساختاری، کمبود درک فضا و تشخیص همزمان» شناخته می‌شود نشان دادند.

دیس پراکسی ساختمانی ناتوانی در کپی کردن یک نقاشی یا ساخت یک مدل ساده است. نقص ادراک فضا زمانی است که بیمار در شناسایی مکان چیزی که می‌بیند، می‌شنود یا احساس می‌کند مشکل دارد.

 

اختلال بینایی در توجه به بیش از یک شیئی

Simultanagnosia یک اختلال بینایی است که به زمانی اطلاق می‌شود که یک بیمار در توجه به بیش از یک شیئ در یک زمان مشکل داشته باشد. علاوه بر این، تقریباً نیمی از این بیماران در انجام جمع‌بندی ساده و خواندن متن نیز مشکل داشتند.

محققان بر این باورند که PCA کمتر تشخیص داده شده است. بنابراین قصد دارند افراد بیشتری را از این اختلال آگاه کنند و ارتباط آن با تشخیص زوال عقل در مراحل اولیه است.

منبع: https: //www. gloucestershirelive. co. uk/news/health/early-dementia-warning-sign-can-9085524

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید