دنبال مقصر می‌گردید؟ چه کسی بهتر از طارمی!

کدخبر: ۶۲۸۲۶۶
اقتصادنیوز: سرنوشت تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا شرایط را به گونه‌ای پیش برده که حالا علاوه بر توانایی اعضای کادر فنی، صلاحیت تعدادی از بازیکنان هم زیر سؤال رفته است.
دنبال مقصر می‌گردید؟ چه کسی بهتر از طارمی!

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه شرق نوشت:تیم ملی که در جام ملت‌های آسیای 2019 هم با کارلوس کی‌روش پرتغالی تا نیمه‌نهایی رفته بود در این دوره امیدوار بود با برگزیدن یک سرمربی بومی، شرایط را متحول کرده و به طلسم نیم‌قرن ناکامی در آسیا پایان دهد که باز چنین نشد.

در این بین، فارغ از تردیدهای شکل‌گرفته درباره توانایی فنی امیر قلعه‌نویی و دستیارانش در تیم ملی، شرایط برای تعدادی از بازیکنان تیم ملی هم حسابی دشوار شده است. از علیرضا بیرانوند و مدافعان ایران که در این تورنمنت روزهای کم‌فروغی داشتند گرفته تا ستاره‌های خط حمله، همگی از تیغ تیز منتقدان عبور کرده‌اند.

بدون ریزشدن درباره جزئیاتی که سایر ستاره‌های تیم ملی را نشانه رفته، اوضاع برای مهدی طارمی، پس از جام ملت‌ها حسابی سخت‌تر شده است. ستاره اول ایران در خط حمله، روزهای خوبی را در قطر سپری نکرد تا به غیر از بازی با امارات، در سایر دیدارهایی که برای تیم ملی به میدان رفته باشد، یک ستاره معمولی جلوه دهد.

اخراج او در دیدار مقابل سوریه و نمایش ضعیفش مقابل قطر در نیمه‌نهایی هم مزید بر علت شد تا هجمه‌ها نسبت به او بیش از گذشته شود.

مهدی طارمی درحالی پا به اردوی تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت‌ها گذاشت که پیش از آن هم شرایط چندان خوبی نداشت. او از ابتدای این فصل فوتبالی، برخلاف فصل گذشته، فروغ لازم در پورتو را نداشته و از آقای گل پرتغال فقط سایه‌ای را در زمین مسابقه به نمایش گذاشته است. تعداد اندک گل‌هایی که او در این فصل برای پورتو زده هم به خوبی گواه این امر است.

بسیاری اعتقاد دارند مذاکرات ابتدای فصل طارمی برای جدایی از پورتو، آن‌هم به مقصد میلان، تمرکز این بازیکن را به هم زد و او نتوانست درخشش فصول گذشته را در این تیم پرتغالی داشته باشد.

باوجود این، حالا داستان جدیدتری برای حمله به مهدی طارمی از سوی منتقدان ایرانی پیدا شده که این یکی هم بی‌شباهت به سناریوی رخ‌داده در پورتو نیست. این روزها اسم مهدی طارمی به غیر از نمایش غیرقابل قبول در ترکیب تیم ملی به دلیل توافقش با باشگاه اینترمیلان ایتالیا نقل رسانه‌هاست. این بازیکن طبق خبری که رسانه‌ها و خبرنگاران ایتالیایی نوشته‌اند با اینتر به توافق اولیه رسیده و قرار است در تست‌های پزشکی این باشگاه هم شرکت کند. این مورد به خودی خود می‌تواند خبر خوبی برای فوتبال ایران باشد ولی برخلاف انتظار، تبدیل به جنجالی تازه شده است.

ماجرا از این قرار است که شایعه شده مهدی طارمی پیش از بازی حساس تیم ملی ایران با قطر در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا با مسئولان باشگاه اینتر مذاکره و توافق کرده است. این بدان معنی است که او تمرکز لازم برای بازی در ترکیب تیم ملی ایران مقابل قطر را نداشته است. گرچه این مورد تبدیل به بهانه‌ای جدید برای حمله به مهدی طارمی شده ولی حالا خبر رسیده که طارمی پیش از اولین بازی ایران در این جام، یعنی تقابل با فلسطین، با مسئولان اینتر توافق کرده و ارتباطی به بازی با قطر نداشته است. دست‌کم این ادعایی است که مدیر‌ رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران داشته و سرپرست تیم ملی هم تأکید کرده که چنین نشست‌هایی با توافق و آگاهی کامل مسئولان تیم ملی صورت گرفته است.

درست است که همگان انتظار دارند در چنین تورنمنت‌هایی بازیکنان صددرصد تمرکز را معطوف به بازی‌های ملی کنند ولی واقعیت این است که این مورد در دنیای حرفه‌ای فوتبال چندان هم غیرطبیعی نیست. با توجه به اینکه باشگاه‌های حرفه‌ای از سراسر دنیا در حال مذاکره با بازیکنان مدنظر و بستن تیم برای فصل آینده هستند، ستاره‌های ملی همواره در معرض مذاکره قرار دارند و تعداد زیادی از آنها در همین اردوهای ملی که تمرکز رسانه‌ای کمتری متوجه دیدارهای باشگاهی است درباره آینده‌شان تصمیم‌گیری می‌کنند.

شاید ناکامی تیم ملی ایران در جام ملت‌ها و آماده‌نبودن مهدی طارمی در این جام است که او را تبدیل به یکی از مقصران کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید