هشدار/ وقوع سیلاب از فردا در این استان‌ها

کدخبر: ۶۲۸۴۰۰
اقتصادنیوز: سخنگوی صنعت آب گفت: سامانه بارشی فعال در روزهای آخر هفته جاری موجب وقوع سیلاب در استان‌های غربی خواهد شد.
هشدار/ وقوع سیلاب از فردا در این استان‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فیروز قاسم‌زاده افزود: بر اساس هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره فعالیت سامانه بارشی در روزهای آتی به‌ویژه روز پنجشنبه و جمعه (۲۶ و ۲۷ بهمن‌ماه)، ارزیابی میزان بارش‌ها و دمای هوای کشور، حاکی از این است که احتمال بروز سیلاب در استان‌های لرستان، خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و چهارمحال‌وبختیاری بالاست.

وی افزود: دامنه فعالیت این سامانه می‌تواند در استان‌های دیگر نظیر آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی نیز باعث افزایش جریان رودخانه‌ها شود.

خبر مرتبط
هشدار بارش‌های فرانرمال و وقوع سیلاب برای این استان‌ها

اقتصادنیوز: کارشناس‌مستقل‌هواشناسی از آغاز پدیده آب و هوایی ال‌نینو در ایران خبر داد و گفت :باران های سیل آسای پاییزی، بخش های بزرگی از کشور را در بر می ‌گیرد، دریاچه‌ها و تالاب ها را سیراب می‌کند و در برخی استان‌ها هم احتمال وقوع سیلاب‌های مخرب، بسیار زیاد است.

سخنگوی صنعت آب گفت: به هموطنان در این استان‌ها توصیه می‌شود مراقبت لازم را نسبت به فعالیت در اطراف رودخانه‌ها داشته و پیگیر اخبار هواشناسی کشور و شرایط فعالیت سامانه بارشی نیز باشند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید