شلیک مرگبار در رژه قهرمانی لیگ فوتبال ملی آمریکا / چند نفر کشته شدند؟

کدخبر: ۶۲۸۵۱۷
اقتصادنیوز: تیراندازی در نزدیکی رژه قهرمانی یک تیم فوتبال در لیگ فوتبال ملی آمریکا دستکم یک کشته و ۱۴ زخمی بر جای گذاشت.
شلیک مرگبار در رژه قهرمانی لیگ فوتبال ملی آمریکا / چند نفر کشته شدند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مایکل هاپکینز سخنگوی آتش‌نشانی کانزاس سیتی در ایالت میزوری گفت که یک نفر کشته شده و حال سه تن دیگر وخیم است.

سی.ان.ان گزارش داد، وی افزود، جراحات پنج تن جدی است و جراحات یک فرد دیگر خطر جانی ندارد.

به گفته این مقام، پنج نفر دیگر هم برای انجام خدمات پزشکی مراجعه کرده‌اند اما هنوز مشخص نیست که آنها نیز قربانی تیراندازی هستند یا خیر.

استیسی گریوز رئیس پلیس کانزاس سیتی گفت که شمار زخمی‌ها هنوز کاملا مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که «۱۰ تا ۱۵ نفر» زخمی شده باشند.

خبر مرتبط
اعتراضات در آلمان به خشونت کشیده شد/ اسپری فلفل پلیس علیه کشاورزان

اقتصادنیوز: در جریان اعتراضات کشاورزان آلمانی یک نفر دستگیر شده و پلیس از اسپری فلفل علیه معترضان استفاده کرد.

پلیس کانزاس سیتی اعلام کرد که ۲ فرد مسلح را در ارتباط با این تیراندازی دستگیر کرده است و این افراد تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.

مقام‌های کاخ سفید گفتند که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا این حادثه را دنبال می‌کند.

گزارش‌ها حاکی است که مایک پارسون فرماندار ایالت میسوری و لورا کلی فرماندار ایالت کانزاس در این مراسم حضور داشتند اما آسیبی ندیدند.

ایالات متحده در سال های اخیر شاهد افزایش قابل توجه جرایم و خشونت‌های تیراندازی دسته جمعی بوده است که معمولاً با انگیزه های نژادپرستانه قومی یا مذهبی صورت می‌گیرند.

سازمان آرشیو خشونت‌های مسلحانه (GVA) پیشتر اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۳ بیش از ۴۲ هزار نفر در آمریکا با سلاح ها گرم و سرد جان خود را از دست دادند.

این آمار حاکی است که در آمریکا روزانه تقریبا ۱۱۸ نفر به دلیل خشونت‌های مسلحانه جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۳۵ هزار و ۷۳۷ تن نیز در این تیراندازی‌ها زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در گزارشی از افزایش حوادث جنایی در مدارس و دانشگاه‌های این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، از هر ۱۰ مورد حادثه جنایی و خشونت در این کشور، یک مورد در مدارس یا دانشگاه‌ها رخ می‌دهد. این گزارش مدعی شده که بیشتر قربانیان این جنایات، دانشجویان سیاه پوست و یهودی هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید