حادثه صاعقه‌زدگی در لنده / سه نفر راهی مراکز درمانی شدند

کدخبر: ۶۲۸۸۱۷
اقتصادنیوز: برخورد صاعقه در شهرک سرآسیاب لنده واقع در کهگیلویه و بویراحمد 3 مصدوم برجای گذاشت.
حادثه صاعقه‌زدگی در لنده / سه نفر راهی مراکز درمانی شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرپرست اورژانس و مرکز فوریت های پیش بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد صاعقه در شهرک سرآسیاب لنده سه مصدوم برجای گذاشت.

محمدامین نیکویی نژاد افزود: امروز ۲۷ بهمن ماه، طی تماس تلفنی با مرکز اورژانس دهدشت حادثه صاعقه زدگی در شهرک سرآسیاب لنده گزارش شد که بلافاصله آمبولانس اورژانس پایگاه شهری لنده به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: سه مصدوم این حادثه که اعضای یک خانواده بودند پس از انجام اقدامات درمانی برای دریافت خدمات درمانی تکمیلی توسط کارشناسان عملیاتی اورژانس به درمانگاه شهر لنده منتقل شدند.

خبر مرتبط
هواشناسی کشور اخطار داد/ بارش برف و باران در این 20 استان

اقتصادنیوز : سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش برف و باران و وزش باد در ۲۰ استان و کاهش دما نسبت به بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی و کاهش دید در جاده های کوهستانی هشدار داد.

نیکویی نژاد در ادامه برای مقابله با خطرات ناشی از حوادث جوی و صاعقه زدگی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می شود از ایستادن در مناطق مرتفع هنگام فعالیت سامانه های بارشی به شدت پرهیز شود.

وی تاکید کرد: پرهیز از حضور در پشت بام ها، تراس ها و یا کنار پنجره ها، خودداری از صحبت کردن با تلفن همراه در زمان طوفان و رعد و برق در فضای آزاد، خودداری از استفاده از تجهیزاتی که‌ هادی جریان الکتریسیته و دور شدن از حصارهای فلزی، خطوط برق و تلفن از دیگر توصیه ها برای کاهش خطرات صاعقه است.

وی بیان کرد: در صورتی که شهروندان در هنگام وقوع صاعقه در خودرو هستند، از قرار گرفتن زیر درختانی که ممکن است روی خودرو سقوط کند خودداری کرده و تا پایان زمان خطر از وسیله نقلیه خود خارج نشوند.

نیکویی نژاد عنوان کرد: اگر شهروندان هنگام بروز صاعقه در جنگل حضور دارند، به‌ سرعت از آنجا خارج شده یا در زیر درختان کوتاه پناه بگیرید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید