درخواست مهم نخست وزیر عراق درباره غزه

کدخبر: ۶۲۸۸۶۱
اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق گفت: دولت عراق در پی سازماندهی کار و فعالیت‌هایش با ائتلاف بین المللی و حرکت به سمت و سوی پایان دادن به حضور این نیروها در عراق است.
درخواست مهم نخست وزیر عراق درباره غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نخست وزیر عراق در نشست‌های جداگانه با مقام‌های سیاسی آمریکا و انگلیس در کنفرانس امنیتی مونیخ بار دیگر بر ضرورت خروج نیروهای خارجی از عراق تاکید کرد.

به گزارش دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با کاملاً هریس، معاون جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبر مرتبط
فوری/ حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به جولان اشغالی

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق پنجشنبه شب از حمله پهپادی به یک هدف نظامی رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی سوریه خبر داد.

نخست وزیر عراق در نشست با کاملاً هریس، معاون جو بایدن در حاشیه نشست کنفرانس مونیخ بر ضرورت ادامه گفت‌وگوها از طریق کمیته عالی مشترک برای پایان دادن به مأموریت نیروهای به اصطلاح «ائتلاف بین المللی» برای پایان دادن به حضور نیروهای خارجی خود در عراق تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، السودانی در دیدار با وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد: «دولت عراق در پی سازماندهی کار و فعالیت‌هایش با ائتلاف بین المللی و حرکت به سمت و سوی پایان دادن به حضور این نیروها در عراق است».

وی در خصوص وضعیت غزه نیز بر ضرورت ایفای نقش قدرت‌های بزرگ در پایان دادن به جنگ جاری در سرزمین‌های فلسطینی و متوقف کردن پیامدهای آن بر امنیت منطقه و جهان و ضرورت حمایت از غیر نظامیان و ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری به آنها پس از ویرانی‌های گسترده‌ای که نظامیان اشغالگر در نوار غزه به بار آورده‌اند؛ تاکید کرد.

دیوید کامرون نیز در این دیدار از تمایل کشورش برای گسترش روابط با عراق به نحوی که منافع متقابل دو کشور را تأمین کند؛ خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید