توافق جدید ایران و ارمنستان/ ساخت یک پل مهم در پایانه مرزی

کدخبر: ۶۲۹۲۳۰
اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برای ساخت پل اتومبیل‌رو در پایانه مرزی نوردوز-آگاراک به توافق رسیدند.
توافق جدید ایران و ارمنستان/ ساخت یک پل مهم در پایانه مرزی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان مقرر شد احداث پل جدید اتومبیل رو در پایانه مرزی نوردوز-آگاراک تا یک ماه از تاریخ امضای تفاهم‌نامه در دستور کار وزارتخانه‌های ذی‌ربط دو کشور قرار گیرد.

 توسعه کریدورهای حمل و نقل بین دو کشور به ویژه کریدور شمال-جنوب ایران-ارمنستان، احداث تونل ها و سازه های فنی خاص و صدور خدمات فنی و مهندسی از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست است.

همچنین احداث پل جدید اتومبیل رو در پایانه مرزی نوردوز-آگاراک از مهمترین مباحث همکاری های دوجانبه این نشست بود و مقرر شد تا حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ امضای یادداشت تفاهم نامه اجلاس هجدهم، کارگروه مشترک فنی، اقتصادی و اجرایی به صورت رسمی تشکیل شود و مطالعات امکان سنجی و طرح توجیهی آن تهیه شود تا در دستور کار وزارتخانه های ذی‌ربط دو کشور قرار گیرد.

خبر مرتبط
برنامه جدید ایران و ارمنستان برای توسعه اقتصادی

اقتصادنیوز: ایران و ارمنستان صبح امروز در حاشیه برگزاری هجدهمین کمیسیون همکاری‌های اقتصادی مشترک دو کشور سند همکاری در ۱۹ حوزه امضا کردند.

هم اکنون کریدور شمال- جنوب در کشور ارمنستان در حال ساخت است و ایران نیز در حال طراحی این کریدور برای توسعه ترانزیت کالا و مسافر از خلیج فارس به گرجستان و دریای سیاه است. جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با احداث یک مسیر جاده ای از سمت تبریز به مرز نوردوز شرایط تکمیل این کریدور ارتباطی با کشور ارمنستان را فراهم کرده است که در صورت تکمیل آن علاوه بر کاهش مسیر، قابلیت رقابت با کریدورهای موازی را داراست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید