سوتی جدید بایدن خبر ساز شد

کدخبر: ۶۲۹۲۴۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین سخنرانی خود، اوکراین و ائتلاف آتلانتیک شمالی (ناتو) را اشتباه گرفت و درباره تصویب لایحه تامین مالی کی‌یف صحبت کرد.
سوتی جدید بایدن خبر ساز شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جو بایدن در جریان سخنرانی خود خاطرنشان کرد که ایده پایان دادن به کمک به اوکراین در تضاد با منافع ایالات متحده است.

او گفت: «بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که مطمئن شویم کنگره... قانونی را در مورد تأمین مالی ناتو (!) تصویب کند».

بایدن در حالی از تامین مالی ناتو سخن به میان آورده است که هیچ لایحه‌ای در کنگره آمریکا برای افزایش بودجه ناتو مطرح نیست و آنچه در کنگره و سنای آمریکا در حال بررسی است تامین کمک مالی برای اوکراین است.

خبر مرتبط
گاف جدید جو بایدن درفضای مجازی خبر ساز شد

اقتصادنیوز : رئیس جمهور آمریکا در گاف جدیدی که ویدیوی آن در فضای مجازی پخش شده، در یک سخنرانی مدعی شد اولین بار پس از انتخابات سال ۲۰۲۰ در نشست گروه ۷ با «فرانسوا میتران»، رئیس جمهور اسبق فرانسه که حدود ۳۰ سال قبل از دنیا رفته، ملاقات داشته است!

به گزارش فاکس نیوز، پیش از این، رابرت هور، بازرس تحقیقات وزارت دادگستری گزارشی در مورد ذخیره سازی نامناسب اسناد طبقه بندی شده توسط بایدن منتشر کرد.

در این گزارش، از او خواسته شد که علیه رئیس‌جمهور آمریکا شکایت کیفری صورت نگیرد، زیرا بایدن ممکن است در برابر هیئت منصفه در دادگاه به عنوان یک «مرد سالخورده خوش تیپ با مشکلات حافظه» ظاهر شود. خود بایدن به این گزارش واکنش منفی نشان داد و ادعا کرد که مشکل ذهنی ندارد. اما لحظاتی بعد بار دیگر گاف داد و رئیس‌جمهور مصر و مکزیک را باهم اشتباه گرفت.

شایان ذکر است که همه این حقایق برای بسیاری از دموکرات‌ها و رای دهندگان نگران کننده است. با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آتی، این گزارش تنها نگرانی آن‌ها را افزایش داد و احتمال می‌رود بر شانس بایدن در انتخابات تاثیر بگذارد.

به گفته مجله آلمانی اشپیگل، جو بایدن در دوران ریاست جمهوری خود «ضعیف‌تر و آسیب پذیرتر» به نظر می‌رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید