خشم نتانیاهو از اظهارات رئیس‌جمهور برزیل علیه اسرائیل

کدخبر: ۶۲۹۲۷۷
اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل نسبت به سخنان رئیس‌جمهور برزیل علیه اسرائیل واکنش نشان داد.
خشم نتانیاهو از اظهارات رئیس‌جمهور برزیل علیه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی سخنان «لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا»، رئیس‌جمهور برزیل را شرم‌آور خواند.

خبر مرتبط
سران آفریقا مقابل اسرائیل / جنگ غزه باید فوری متوقف شود

اقتصادنیوز: سران آفریقادر جریان نشست سران اتحادیه آفریقا، حمله اسرائیل به غزه را محکوم کرده و خواستار پایان فوری جنگ در غزه شدند.


نتانیاهو مدعی شد مقایسه رژیم صهیونیستی با هولوکاست نازی و هیتلر عبور از خط قرمز تل‌آویو است.

«الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم در واکنش به این اظهارات داسیلوا گفت سفیر برزیل در تل‌آویو را احضار می‌کند.

رئیس‌جمهور برزیل که در اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا شرکت کرده بود در جمع خبرنگاران گفته بود آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد جنگ نیست یک نسل‌کشی و یادآور اقدامات «آدولف هیتلر» است.

خبر مرتبط
خشم رام الله از جنایات اسرائیل در غزه/ تل‌آویو باید طرد شود

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست اتحادیه آفریقا خواهان طرد اسرائیل در سطح بین‌المللی و اعمال تحریم علیه آن شد.


وی ضمن انتقاد از تعلیق کمک‌ برخی کشورها به آژانس کار و امدادرسانی به آوارگان فلسطین (آنروا) افزوده بود: کمک‌های انسانی را به مردمی که دهه‌هاست تلاش می‌کنند کشور خود را بسازند، تعلیق نکنید. جنگ میان سربازان با سربازان نیست. این جنگی میان ارتش بسیار آماده با زنان و کودکان است.

جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در حالی صد و سی و پنجمین روز خود را پشت سر گذاشت که طبق آمار وزارت بهداشت نوار غزه تعداد شهدا به ۲۸ هزار و ۹۸۵ شهید و مجروح شدن ۶۸ هزار و ۸۸۳ تن دیگر رسیده‌است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید