واکنش حماس به بیانیه نشست سران اتحادیه آفریقا

کدخبر: ۶۲۹۲۷۸
اقتصادنیوز: حماس از بیانیه پایانی اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا استقبال کرد.
واکنش حماس به بیانیه نشست سران اتحادیه آفریقا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، اتحادیه آفریقا در بیانیه پایانی سی‌وهفتمین نشست سران خود تجاوزهای مداوم و وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد.

خبر مرتبط
سران آفریقا مقابل اسرائیل / جنگ غزه باید فوری متوقف شود

اقتصادنیوز: سران آفریقادر جریان نشست سران اتحادیه آفریقا، حمله اسرائیل به غزه را محکوم کرده و خواستار پایان فوری جنگ در غزه شدند.در بیانیه پایانی این نشست که امروز منتشر شد، آمده است: جنگ وحشیانه در غزه و استفاده از زور علیه ۲.۲ میلیون غیرنظامی بی‌دفاع را محکوم می‌کنیم و از اسرائیل می‌خواهیم به تصمیمات دیوان بین‌المللی دادگستری برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه پایبند باشد.

اتحادیه آفریقا همچنین از رژیم صهیونیستی خواست که خواست بین‌المللی را بپذیرد و با آتش‌بس دائم در غزه موافقت کند.

خبر مرتبط
خشم نتانیاهو از اظهارات رئیس‌جمهور برزیل علیه اسرائیل

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل نسبت به سخنان رئیس‌جمهور برزیل علیه اسرائیل واکنش نشان داد.حماس ضمن استقبال از این بیانیه، ابراز امیدواری کرد این بیانیه توسط همه کشورهای آفریقایی به گام های عملی تبدیل شود که به توقف تجاوزات و جنگ نابودگر علیه مردم فلسطین در نوار غزه، کمک کند.

این جنبش همچنین خواهان قطع تمامی روابط با رژیم صهیونیستی جنایتکار و حمایت از مبارزه ملت فلسطین تا رسیدن به حقوق مشروع ملی خود شد.

حماس همچنین از اظهارات رئیس جمهور برزیل که آنچه را که مردم فلسطین در نوار غزه در معرض آن قرار دارند به عنوان هولوکاست توصیف کرده بود، قدردانی کرد.

این جنبش اعلام کرد سخنان داسیلوا اوج جنایت صهیونیست‌ها با پوشش و حمایت آشکار آمریکا را فاش کرد.

حماس از دیوان دادگستری بین‌المللی خواست سخنان رئیس جمهور برزیل را درباره اقدامات ضد حقوق بشری رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین مد نظر قرار دهد.

دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه ۲۶ ژانویه درمورد شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتکاب نسل‌کشی، حکمی اولیه علیه این رژیم صادر کرد و از این رژیم خواست اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه انجام دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید