اولین واکنش ترامپ به مرگ ناگهانی الکسی ناوالنی

کدخبر: ۶۲۹۶۱۵
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ در واکنش به مرگ الکسی‌ناوالنی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: مرگ ناگهانی الکسی‌ناوالنی من را بیشتر و بیشتر از آنچه در کشورمان می‌گذرد، آگاه کرده است.
اولین واکنش ترامپ به مرگ ناگهانی الکسی ناوالنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ که بارها به دلیل تمجید از رئیس‌جمهور روسیه مورد انتقاد قرار گرفته است، پس از چند روز در نهایت سکوت خود را درخصوص مرگ «الکسی ناوالنی» منتقد اصلی کرملین شکست و اولین اظهار نظر خود را در شبکه اجتماعی نوشت.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا و چهره پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۴ این کشور در شبکه اجتماعی خود تحت عنوان «تروث سوشال» نوشت: مرگ ناگهانی الکسی ناوالنی من را بیشتر و بیشتر از آنچه در کشورمان می‌گذرد، آگاه کرده است.

خبر مرتبط
چگونه الکسی ناوالنی تابوی پوتین را شکست؟/ قمار تزار برای بقا

اقتصادنیوز: ناوالنی توانایی منحصربه‌فردی برای پرداختن به نگرانی‌های روس‌ها در سراسر کشور و بسیج آنها جهت حضور در خیابان‌ها داشت. از منظر بسیاری، ناوالنی همانگونه که در مصاحبه با ای بی سی نیوز بیان کرد، با امید به تبدیل روسیه به یک "کشور عادی" معتبرترین گزینه را رودروی پوتین قرار داد. این دیدگاهی بود که کرملین تلاش کرد تا با خاموش کردن پیوسته مخالفت‌ها هرگز به واقعیت تبدیل نشود.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ که برخلاف «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، رئیس‌جمهور روسیه را مقصر نمی‌داند، ظاهرا مرگ ناوالنی را به مشکلات سیاسی خود وصل می‌کند و مشخص نیست ترامپ چه شباهت‌هایی را بین مشکلاتش و مرگ منتقد کرملین می‌بیند.

الکسی ناوالنی در سال ۲۰۲۱ به دلیل حمایت مالی و تحریک افراط گرایی در روسیه به زندان افتاد و رسانه‌های این کشور روز جمعه از درگذشت این معترض ضد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه خبر دادند. وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با دخالت‌های غربی در این موضوع عنوان کرد: «واکنش‌های غربی مجددا تزویر، بدبینی و نبود اصول مشخص آنها را نشان داد.»

ترامپ در پست شبکه اجتماعی خود نوشت: «این یک پیشرفت آهسته و پیوسته با سیاستمداران فاسد، دادستان‌ها و قضات چپ‌گرای رادیکال است که ما را در مسیری به سمت نابودی سوق می‌دهند. مرزهای باز، انتخابات تقلبی و تصمیمات به شدت ناعادلانه دادگاه در حال نابودی ایالات متحده هستند. ما یک ملت در حال سقوط هستیم! یک ملت شکست‌خورده! «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم» (MAGA۲۰۲۴)»

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ هنوز به درخواستی برای شفاف‌سازی در مورد این پیام اظهار نظر نکرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید