واکنش ایران به مواضع اخیر اسرائیل/ تنها راه پایان جنگ غزه از منظر تهران

کدخبر: ۶۳۰۱۴۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: مواضع و تصمیمات اخیر اعلام شده توسط کابینه و کنیسِت رژیم جعلی صهیونیستی در خصوص مخالفت با تشکیل دولت مستقل فلسطینی، بار دیگر به روشنی پرده از چهره و ماهیت کریه این رژیم برداشت.
واکنش ایران به مواضع اخیر اسرائیل/ تنها راه پایان جنگ غزه از منظر تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ناصر کنعانی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس افزود: مواضع و تصمیمات اخیر اعلام شده توسط کابینه و کنیسِت رژیم جعلی صهیونیستی در خصوص مخالفت با تشکیل دولت مستقل فلسطینی، بار دیگر به روشنی پرده از چهره و ماهیت کریه، جنگ‌طلب و اشغالگرانه این رژیم برداشت.

وی اظهار داشت: رویکرد مزوّرانه رژیم صهیونیستی، خط بطلانی بر ادعاهای دروغین صلح و توافقات بی‌حاصل گذشته است که سردمداران صهیونیست با نیرنگ و فریب، وعده آن را در خلال چند دهه گذشته می‌دادند.

خبر مرتبط
جزئیات تازه از مذاکرات ایران و عربستان درباره حج/ کنعانی: مقدمات کار برای انجام عمره فراهم شد

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه اظهار داشت: برای حفاظت از حقوق ملت ایران در موضوع میدان آرش ذره‌ای تعلل نمی‌کنیم.

کنعانی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با فرار به جلو، قصد دارد همچون گذشته حقوق مسلم و انکار ناپذیر ملت ‌فلسطین، از جمله حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل فلسطینی در کل سرزمین تاریخی فلسطین را انکار کرده و آن را نادیده بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ملت و مقاومت فلسطین با بصیرت و آگاهی نسبت به اهداف شوم صهیونیست‌ها، تنها راه حل ریشه‌ای بحران اشغال فلسطین را تحقق اراده ملت فلسطین در تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف می‌دانند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها و ملت‌های آزادیخواه و حق طلب نیز از خواسته و حقوق بر حق ملت فلسطین که طی بیش از هفت دهه گذشته نادیده گرفته شده است، حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

تنها راه پایان جنگ و خونریزی و بازگشت صلح و امنیت به منطقه، احترام به آرای همه ملت فلسطین از طریق برگزاری همه پرسی عمومی برای اِعمال حقّ تعیین سرنوشت با اراده و تصمیم مردم و ساکنان اصلی آن سرزمین است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید