یمن بیانیه داد/ممنوعیت تردد این کشتی‌ها در دریای سرخ

کدخبر: ۶۳۰۱۵۶
اقتصادنیوز: ارتش یمن تردد کشتی‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ممنوع کرد.
یمن بیانیه داد/ممنوعیت تردد این کشتی‌ها در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرکز هماهنگی عملیات بشر دوستانه ارتش یمن، آژانسی که توسط جنبش انصارالله یمن کنترل می‌شود، بیانیه‌ای را برای شرکت‌های بیمه کشتیرانی و شرکت‌های فعال در منطقه ارسال کرد.

طبق این بیانیه، تردد کشتی‌های متعلق به افراد یا نهادهای آمریکایی یا بریتانیایی یا دریانوردی تحت پرچم آنها هم ممنوع شده است.

پیشتر یک رسانه عبری در گزارشی به تاثیر قابل توجه عملیات نیروهای مسلح یمن بر مبادلات تجاری رژیم صهیونیستی و فلج شدن بنادر این رژیم در نتیجه این عملیات اذعان کرده است.

خبر مرتبط
وضعیت امنیتی دریای سرخ برای بازار نفت گران تمام شد

اقتصادنیوز: نرخ کشتی‌ها برای حمل نفت از خاورمیانه به چین به دلیل افزایش هزینه‌های بیمه در بحبوحه وضعیت امنیتی دریای سرخ، به ۶۶ هزار و ۶۰۰ دلار در روز رسیده که بالاترین میزان در سه ماه گذشته است.

در پی تداوم جنایات صهیونیست‌ها در حق مردم فلسطین، جبهه‌های مقاومت لبنان، یمن و عراق هم به عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین ملحق شده و تا بدین لحظه ضربات سنگینی را به رژیم صهیونیستی و متحد اصلی آن، آمریکا وارد کردند.

در همین راستا ارتش یمن پیشتر حرکت کشتی‌ها به سمت بنادر اراضی اشغالی را ممنوع اعلام کرده بود. سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره تاکید کرد: از عبور کشتی‌هایی که به سمت فلسطین اشغالی از هر ملیتی در حرکت باشند، جلوگیری می‌کنیم و این کشتی‌ها هدفی مشروع برای ما خواهند بود.

ارتش یمن همچنین طی هفته‌های گذشته در حمایت از ملت فلسطین و پشتیبانی از مقاومت در نوار غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ و تنگه باب المندب هدف قرار داد. همچنین در پی توقیف یک کشتی رژیم صهیونیستی توسط ارتش یمن و هدف قرار گرفتن چند کشتی دیگر این رژیم، رسانه‌های عبری‌زبان، یمن را یک تهدید راهبردی برای رژیم اشغالگر ارزیابی کرده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید