درخواست مهم قالیباف از مردم درباره انتخابات مجلس

کدخبر: ۶۳۰۱۶۴
اقتصادنیوز: رییس مجلس شورای اسلامی از مردم خواست کارنامه و عملکرد گذشته نامزدهای انتخابات را به جای وعده‌های آینده آنها، ملاک انتخاب قرار دهند و گفت: انتخابات منطقی ترین و پرثمرترین حوزه برای تحول و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت درکشور است.
درخواست مهم قالیباف از مردم درباره انتخابات مجلس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمدباقر قالیباف عصر امروز پنجشنبه (سوم اسفندماه) در مراسم جشن اعیاد شعبانیه در اسلامشهر گفت: امام راحل فرمودند که محرومان افرادی هستند که تا آخر خط پای انقلابند و در هر زمانی این محرومان بودند که اسلام، قرآن و ایران اسلامی صیانت کردند و همیشه نیرو و توان خود را برای حل مشکلات این قشر صرف کردم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در نخستین روزی شروع تبلیغات نامزدهای مجلس، به اسلامشهر آمدم تا بگویم همچنان مدیون مردم با محبت اسلامشهر هستم و در مجلس دغدغه‌های این شهر را از طریق نماینده آن پیگیری کردم.

وی با بیان اینکه مهمترین موضوع مجلس یازدهم توجه به مسائل اقتصادی بود، یادآور شد: یک بخش مسائل اقتصادی به مجلس و حوزه قانونگذاری ارتباط دارد و بخش دیگر آن به حوزه اجرایی مربوط است که ضرورت دارد مجلس و دولت با همکاری یکدیگر این مسائل را حل کنند.

قالیباف در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه همیشه در مجلس با همان تدابیری که در دوران مسوولیت شهرداری و نیروی انتظامی، کارها را پیش برده است، مجلس را هدایت کرده، تصریح کرد: مهمترین تدبیر در مجلس یازدهم به مانند گذشته، تعیین زمان بندی برای انجام هر برنامه و پروژه قرار دادیم و در نخستین گفت وگو تلویزیونی با مردم که سه ماه پس از آغاز مجلس یازدهم انجام دادم، برنامه‌ها خود را در مجلس تشریح کردم.

خبر مرتبط
درخواست مهم وزیر کشور از داوطلبان انتخابات مجلس ۱۴۰۲

اقتصادنیوز: وزیر کشور گفت: داوطلبان و هواداران اخلاق انتخاباتی را رعایت و از تخریب یکدیگر خودداری کنند تا فضای امن و سالم رقابتی ایجاد شده و با مشارکت گسترده مردم انتخابات خوبی را رقم زنیم.

وی ادامه داد: در مجلس یازدهم برخی از قوانین گذشته اصلاح شد و برای برخی مسائل قانون جدیدی نوشته شد و امروز ۸۲ درصد برنامه‌هایی که به حوزه قانونگذاری برای خیزش اقتصادی ارتباط داشت و وعده داده بودم، عملی شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه برنامه هفتم توسعه که در مجلس یازدهم به تصویب رسید، تصریح کرد: این برنامه از سال آینده به مدت ۵ سال اجرا خواهد شد و در آن تلاش شده اشکلات برنامه‌های گذشته رفع شود و همراه با بهره گیری از خرد جمعی قابلیت اجرایی داشته باشد.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: با همکاری دولت و مجلس و بسترسازی که در قانون انجام شده، برنامه هفتم توسعه قطعا سبب تحول اقتصادی در کشور خواهد شد تا سختی‌ها معیشتی در زندگی مردم رفع شود و مردم این تغییر را حس کنند.

قالیباف انتخابات را منطقی‌ترین و پرثمرترین حوزه برای تحول و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت نامید و یادآور شد: انتخابات فقط در ۱۱ اسفندماه نیست بلکه انتخابات فرآیندی دارد که نقطه اوج آن ۱۱ اسفند است و بسیاری از مسوولان مربوطه از ماه‌های قبل به صحنه می‌آیند و هر کدام از ما در این فرآیند نباید به نحوی عمل کنیم که سبب کاهش مشارکت مردم در کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم ابتدا در انتخابات مشارکت داشته باشند و در ادامه در نحوه انتخاب افراد شایسته دقت لازم را به کارگیرند و برای انتخاب افراد و نامزدها به عملکرد و کارنامه گذشته آنها توجه کنند و وعده آینده آنها را ملاک قرار ندهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید