هوای پایتخت ناسالم است

کدخبر: ۶۳۰۲۴۴
اقتصادنیوز: هوای تهران همچنان ناسالم است.
هوای پایتخت ناسالم است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران امروز/ جمعه/ روی عدد ۱۱۹ قرار گرفته که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

وضعیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته نیز ناسالم بود و شاخص کیفیت روی عدد ۱۲۰ قرار داشت و ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران تنها شهرداری منطقه ( ۱۹ ) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار دارد.

خبر مرتبط
پیش‌بینی آب و هوای تهران برای آخر هفته

اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از اواخر وقت چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه (۲ تا ۳ اسفندماه) در استان تهران به‌ویژه نیمه غربی گاهی بارش باران و برف و احتمال رعد و برق مورد انتظار است.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

خبر مرتبط
نفس بکشید؛ هوای تهران فعلا قابل قبول است

اقتصادنیوز: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون(۲۸ بهمن‌ماه) در شرایط قابل قبول است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 
 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید