داروی جدیدِ درمان چاقی در ژاپن تجویز شد

کدخبر: ۶۳۰۲۴۹
اقتصادنیوز: پزشکان ژاپنی از این پس می‌توانند داروی «آگونیست گیرنده GLP-1» را برای بیمارانی که اضافه وزن زیادی دارند، تجویز کنند.
داروی جدیدِ درمان چاقی در ژاپن تجویز شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این دارو با نام تجاری «وگووی» (Wegovy)، تولید یک شرکت داروسازی دانمارکی است و در سال ۲۰۲۳ به تایید مقامات ژاپنی رسید و فروش آن از روز گذشته (پنج‌شنبه) آغاز شد.

یک پزشک متخصص چاقی در بیمارستان دانشگاه «چیبا»، این دارو را برای یک بیمار زن حدودا ۶۰ ساله تجویز کرد.

متخصصان می‌گویند این دارو را خود شخص باید به شکمش تزریق کند و این بیمار با راهنمایی یک پرستار، این کار را انجام داد. سپس پزشک در مورد بهتر کردن رژیم غذایی و فعالیت بدنی، توصیه‌هایی به بیمار ارائه می‌کند.

خبر مرتبط
دلیل اصلی چاقی زنان ایرانی

اقتصادنیوز : یکی از مشکلات شایع در بین زنان و دختران ایرانی اضافه وزن و چاقی است که دلایل مختلفی دارد و برای رسیدن به تناسب اندام ابتدا باید علت چاقی خود را بدانند.

به گزارش شبکه «ان‌اچ‌کی»، در ژاپن این دارو تنها در صورتی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرد که فرد موردنظر مبتلا به چاقی تشخیص داده شود و از مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا رنج ببرد.

خبر مرتبط
یک قدم بزرگ برای خداحافظی همیشگی با چاقی

اقتصادنیوز: دانشمندان کپسولی پیشرفته اختراع کرده‌اند که در معده به جنش در می‌آید و به فرد احساس سیر بودن و پر بودن شکم می‌دهد

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید