محرومیت 2 ساله ملی‌پوش ژیمناستیک ایران

کدخبر: ۶۳۰۲۹۴
اقتصادنیوز: ملی‌پوش ژیمناستیک ایران که امید زیادی به حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس داشت؛ با محرومیت ۲ ساله به دلیل نقض قوانین مربوط به دوپینگ مواجه شد.
محرومیت 2 ساله  ملی‌پوش ژیمناستیک ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مهدی احمدکهنی  که روز گذشته به فینال دارحلقه در مسابقات جان جهانی ژیمناستیک در آلمان صعود کرده بود، در خصوص اینکه در فینال دارحلقه شرکت نخواهد کرد، اظهار داشت: متاسفانه من در سایت آنتی دوپینگ اطلاعات لازم را درباره محل زندگی و همچنین محل تمرینات در یک‌سال آینده وارد نکرده بودم و به همین دلیل از طرف وادا محروم شدم. این مسئله هم به دلیل این بود که تا پیش از این برای تست دوپینگ با من تماس گرفته می‌شد و آنها به محل زندگی من می‌آمدند و چندین بار هم در کرمان و تهران از من دوپینگ گرفته شد.

خبر مرتبط
باشگاه زسکا مسکو بازیکن ایرانی جذب کرد

اقتصادنیوز: باشگاه زسکا مسکوی روسیه اعلام کرد، امیرحسین ریوندی از آکادمی کیا را به‌صورت قرضی تا پایان فصل به خدمت گرفته است.

وی افزود: در مسابقات رسمی همچون جام جهانی قطر و همین‌طور بازی های آسیایی هانگژو تست دوپینگ من همگی منفی شدند اما حدود 6 ماه پیش با من تماس گرفتند و گفتند به دلیل پر نکردن فرم‌هایی که باید محل زندگی و تمریناتم را در آن وارد می‌کردم، محروم شده‌ام. در واکنش به این مسئله گفتم که اطلاعی از این موضوع نداشتم.

ملی‌پوش ژیمناستیک ایران تصریح کرد: متاسفانه دلایلم  درباره پر نکردن فرم‌ها مورد قبول واقع نشد. در 9 فوریه به من ایمیلی زده شد که در آن آمده بود یا باید محرومیتم را قبول کرده یا اینکه به دادگاه عالی ورزش شکایت کنم.

احمدکهنی در پایان خاطرنشان کرد: پس از مشورت با چندین نفر به این نتیجه رسیدم که امیدی به موفقیت و تبرئه من در دادگاه عالی ورزش نیست. روز گذشته آخرین مهلت پاسخ به ایمیل بود و من محرومیتم را قبول کردم. البته از محرومیت 2 ساله‌ام حدود 8 ماه آن گذشته و باید بقیه محرومیتم که حدود 16 ماه است را طی کنم و بار دیگر به میادین بازگردم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید