واکنش ایران به ادعای فروش موشک‌های بالستیک به روسیه

کدخبر: ۶۳۰۳۳۶
اقتصادنیوز: نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل ادعای رویترز مبنی بر فروش موشک‌های بالستیک زمین به زمین به روسیه را تکذیب کرد.
واکنش ایران به ادعای فروش موشک‌های بالستیک به روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل روز جمعه در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: ایران به‌رغم اینکه هیچ محدودیت قانونی در فروش موشک‌های بالستیک ندارد، اما از لحاظ اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در زمان درگیری میان روسیه و اوکراین جهت جلوگیری از تشدید جنگ جلوگیری کند. این (تعهد) در پایبندی ایران به قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل ریشه دارد.

خبر مرتبط
دستگیری یک عنصر گروهک ضد انقلاب توسط اطلاعات سپاه

اقتصادنیوز: یک عنصر گروهک ضد انقلاب با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام در شهرستان سرپل ذهاب دستگیر شد.

اخیرا خبرگزاری رویترز به نقل از ۶ منبع مطلع مدعی شده بود که ایران تعداد زیادی موشک زمین به زمین به روسیه ارسال کرده است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه و در کنفرانس خبری مشترک با همتای مجارستانی خود در تهران در رابطه با گزارش رویترز گفت «تکرار ادعاها علیه ایران درمورد جنگ اوکراین به مرحله کسل‌کننده رسیده است».

«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز روز گذشته اذعان کرد که واشنگتن تا بدین لحظه موفق به تایید انتقال موشک‌های بالستیک از تهران به مسکو نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید