حمله دوباره آمریکا و انگلیس به استان الحدیده یمن

کدخبر: ۶۳۰۳۴۰
اقتصادنیوز: جنگنده‌های آمریکایی-انگلیسی یک منطقه استان الحدیده یمن را بمباران کردند.
حمله دوباره آمریکا و انگلیس به استان الحدیده یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جنگنده‌های آمریکایی-انگلیسی منطقه القزی در منطقه الدریهیمی واقع در استان الحدیده یمن را طی ساعات گذشته در دو نوبت هدف حملات خود قرار دادند.

امروز و پیش از این نیز، آمریکا و انگلیس در سه نوبت منطقه رأس عیسی در منطقه الصلیف در استان الحدیده در غرب یمن را هدف قرار داده بودند.

خبر مرتبط
قدرت یمن، آمریکا را به ناامیدی کشاند

مقامات آمریکایی که نامشان فاش نشده گفته‌اند که دولت بایدن در نحوه افزایش فشار بر نیروهای یمنی با مشکل مواجه است.

جزئیات بیشتری مخابره نشده است.

این در حالی است که روز گذشته سرتیپ یحیی سریع اعلام کرده بود که برای اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه و پاسخ به تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن، نیروهای مسلح یمن یک ناو آمریکایی، یکی کشتی انگلیسی و مواضع رژیم صهیونیستی را در بندر ام الرشراش در جنوب سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده‌اند.

یحیی سریع در بیانیه‌ای تصویری اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن برای اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه و پاسخ به تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن، سه عملیات نظامی استثنایی را به شرح زیر انجام دادند:

نخست: یگان موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن تعدادی موشک بالستیک و پهپاد را به سمت مواضع مختلف دشمن صهیونیستی در منطقه‌ام الرشرش در جنوب فلسطین اشغالی شلیک کردند.

دوم: نیروی دریای ارتش یمن کشتی انگلیسی (ISLANDER) را در خلیج عدن با تعدادی موشک مناسب هدف قرار دادند و موشک‌ها به یاری خداوند مستقیماً به کشتی اصابت کردند و باعث آتش سوزی در آن شد.

در سومین عملیات، یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ با تعدادی پهپاد هدف قرار گرفت.

نیروهای مسلح یمن به انجام وظایف دینی، اخلاقی و انسانی خود در قبال ملت فلسطین و دفاع از یمن عزیز در برابر تجاوزات آمریکایی-انگلیسی ادامه می‌دهند و عملیات نظامی آنها متوقف نخواهد شد مگر اینکه تجاوزات و محاصره علیه مردم فلسطین در نوار غزه متوقف شود.

روز گذشته همچنین جنگنده‌های متجاوز آمریکایی و انگلیسی منطقه الجبانه در شمال استان الحدیده واقع در غرب یمن را بمباران کردند. حمله‌های ائتلاف آمریکایی- انگلیسی به خاک یمن همچنان ادامه دارد و این ائتلاف بخش‌های مختلف این کشور را مورد هجوم قرار می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید