واکنش انصارالله به حملات آمریکا وانگلیس/ادامه ممنوعیت تردد کشتی‌های اسرائیل در دریای سرخ

کدخبر: ۶۳۰۶۶۵
اقتصادنیوز: سخنگوی انصارالله یمن، گفت: یمن در راستای مواضع انسانی و دینی خود برای حمایت از مردم غزه، همچنان از عبور و مرور کشتی‌های اسرائیلی جلوگیری خواهد کرد.
واکنش انصارالله به حملات آمریکا وانگلیس/ادامه ممنوعیت تردد کشتی‌های اسرائیل در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد عبدالسلام امروز یکشنبه تأکید کرد که ادامه حملات آمریکا و انگلیس به خاک یمن، محکوم و مردود است؛ زیرا حاکمیت یک کشور مستقل را نقض می‌کند.

شبکه خبری المسیره به نقل از عبدالسلام گزارش داد، حملات آمریکا و انگلیس در راستای تلاش بیهوده‌ای از سوی این کشورهاست تا از ادامه مواضع حمایتی یمن در ایستادگی مردم غزه جلوگیری کنند.

وی در عین حال گفت که یمن در راستای مواضع انسانی و دینی خود برای حمایت از مردم غزه، همچنان از عبور و مرور کشتی‌های اسرائیلی جلوگیری خواهد کرد.

خبر مرتبط
آمریکا: ۶ پهپاد انصارالله یمن را در دریای سرخ سرنگون کردیم

اقتصادنیوز :ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام اعلام کرد که ۶ پهپاد "حوثی ها" (انصارالله یمن) را در دریای سرخ سرنگون کرده است.

این مقام یمنی در پایان گفت که صنعا کاملا حق دارد به حملات مداوم آمریکا و انگلیس به خاک خود پاسخ دهد.

«ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن و وزیر اطلاع‌رسانی این کشور روز گذشته به کشور‌های حامی رژیم صهیونیستی هشدار داد که «تداوم جنگ علیه غزه و عدم شکست محاصره آن، به معنای ادامه عملیات‌های ما در دریا‌های سرخ و عرب است».

وی با اشاره به اینکه ملت یمن زیر لوای یک مسئله واحد به نام مسئله فلسطین قرار گرفته است، تأکید کرد: پس از موضع تاریخی [دولت یمن]در قبال مسئله فلسطین، مصالحه‌ها و همگرایی‌های زیادی در سطح جامعه [یمن]صورت گرفت.

یمن در حمایت از مردم غزه، هفته‌ها است که در دریای سرخ و خلیج عدن به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های به مقصد فلسطین اشغالی حمله کرده و خبر داده تا زمان توقف جنگ اسرائیل و ورود کمک‌ها، به این حملات ادامه می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید