خبر مهم منابع مصری از مذاکرات آتی درباره غزه در دوحه و قاهره

کدخبر: ۶۳۰۸۰۱
اقتصادنیوز: برخی منابع مصری اظهار کردند: مذاکرات آتی در قطر درباره غزه در واقع در ادامه نشست‌های اخیر پاریس بوده و با نشست آتی در مصر کامل می‌شود.
خبر مهم منابع مصری از مذاکرات آتی درباره غزه در دوحه و قاهره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، برخی منابع آگاه مصری با اعلام برگزاری مذاکراتی در دوحه درباره غزه اظهار کردند: مذاکرات آتی در قطر درباره غزه در واقع در ادامه نشست‌های اخیر پاریس بوده و با نشست آتی در مصر کامل می‌شود.

خبر مرتبط
خبر جدید از توافق اسرائیل، مصر، قطر و آمریکا درباره تبادل اسرا

اقتصادنیوز: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد: نمایندگان آمریکا، مصر، قطر و «اسرائیل» در پاریس به توافقی درباره چارچوب اصلی توافقنامه اسرا به منظور اعلام آتش‌بس در غزه رسیدند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کردند که طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات پاریس به چارچوب کلی دست یافتند که در تسریع امضای توافق آتش‌بسی میان ۲ طرف فلسطینی و اسرائیلی در نوار غزه نقش موثری ایفا خواهد کرد.

در حالی که رژیم صهیونیستی اعلام کرد برای پیگیری مذاکرات درباره توافق آزادسازی اسرای صهیونیست، هیئت خود را طی روزهای آتی به قطر اعزام می‌کند، منابع مصری اعلام کردند که مذاکرات در قالب نشست‌هایی در دوحه و سپس در قاهره در سطح تخصصی ازسرگرفته خواهد شد.

خبر مرتبط
اولین واکنش الازهر مصر به وتوی آمریکا علیه غزه در شورای امنیت

اقتصادنیوز: الازهر مصر در بیانیه‌ای از استفاده خودسرانه آمریکا از حق وتو برای سومین بار متوالی در اعتراض به توقف تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه انتقاد کرد.

این منابع در ادامه اظهار کردند: «اسرائیل»، آمریکا، قطر، مصر و هیئتی از جنبش حماس شرکت‌کنندگان در مذاکرات آتی خواهند بود.

منابع یاد شده گفتند: مذاکرات دوحه در ادامه نشست‌ اخیر پاریس انجام می‌شود و مذاکرات در دوحه و قاهره با هدف دستیابی به توافقی درباره آتش‌بس و تبادل اسرا و افراد بازداشت‌شده برگزار می‌شود.

حملات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از بیش از ۱۴۰ روز قبل ادامه دارند و در حالی که با تداوم این حملات احتمال بروز فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه وجود دارد، مذاکرات پاریس اتفاق مثبتی را در روند دستیابی به قراردادی جدید میان حماس و رژیم صهیونیستی ایجاد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید