برگزاری بزرگترین و پیچیده‌ترین مانور جنگی ناتو/ کدام کشورها حضور دارند؟

کدخبر: ۶۳۰۸۶۵
اقتصادنیوز: رزمایش دریایی پویا مانتا ناتو از امروز به میزبانی نیروی دریایی ایتالیا در جنوب این کشور آغاز می‌شود.
برگزاری بزرگترین و پیچیده‌ترین مانور جنگی ناتو/ کدام کشورها حضور دارند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرماندهی دریایی ناتو اعلام کرد که رزمایش دریایی پویا مانتا از دوشنبه در جنوب ایتالیا آغاز می‌شود.

بر اساس گزارش روزنامه ترکیه‌ای ینی شفقُ، ترکیه، کانادا، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا و آمریکا در این رزمایش سالانه دو هفته‌ای شرکت می‌کنند.

زیردریایی کلاس Preveza ترکیه TCG Anafartalar (S-۳۵۶) و ناوچه کلاس Gabya TCG Gediz (F-۴۹۵) در رزمایش گسترده جنگ ضد زیردریایی در دریای مدیترانه در سواحل سیسیل شرکت خواهند کرد.

خبر مرتبط
معنای بازگشت ترامپ برای ناتو/ آیا اروپا در آستانه جنگ جهانی سوم قرار دارد؟

اقتصادنیوز: به نظر می رسد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، همچنان حمله مستقیم به خاک ناتو را بسیار خطرناک می داند. اما اگر او با به دست آوردن دست برتر در اوکراین جسور شود، ممکن است وسوسه شود تا بداند آستانه ناتو برای استفاده از زور در کجا قرار دارد، برای مثال با محاصره کشورهای بالتیک، سازماندهی یک حمله سایبری بزرگ، یا حمله به شکاف سووالکی، کریدور ناتو. بین بلاروس و کالینینگراد، یک منطقه روسی. اگر ترامپ دوباره رئیس جمهور شود، این وسوسه بسیار قوی تر خواهد بود.

بر اساس این بیانیه، هدف از این رزمایش افزایش توانایی انجام وظایف دریایی از جمله کنترل دریا، تقویت دفاع جمعی ناتو و قابلیت‌های واکنش به بحران خواهد بود. این رزمایش از ۲۶ فوریه تا ۸ مارس به میزبانی نیروی دریایی ایتالیا برگزار می‌شود.

در این رزمایش که بزرگترین و پیچیده‌ترین مانور جنگی در زمینه مقابله با زیردریایی‌ها در دریای مدیترانه عنوان شده، نیرو‌های ترکیه با یک زیردریایی و یک ناوچه شرکت می‌کنند. رزمایش‌های ناتو از نظر نشان دادن پتانسیل همکاری بین کشور‌های عضو، تقویت نیروی هوایی بازدارنده و تقویت روابط بین آن‌ها بسیار مهم است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید