برف و بوران، چهار محور استان سمنان را مسدود کرد

کدخبر: ۶۳۰۹۳۸
اقتصادنیوز: چهار محور استان سمنان در شهرستان‌های مهدیشهر و شاهرود به دلیل شرایط نامساعد جوی و برف و بوران تا اطلاع بعدی مسدود است.
برف و بوران، چهار محور استان سمنان را مسدود کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس پلیس راه استان سمنان با اشاره به تداوم بارش‌ها از عصر یکشنبه تاکنون گفت: چهار محور استان در شهرستان‌های مهدیشهر و شاهرود به دلیل شرایط نامساعد جوی و برف و بوران تا اطلاع بعدی مسدود است.

سرهنگ موسی بزرگی افزود: محور شهمیرزاد به فولادمحله و شهمیرزاد به چاشم در شهرستان مهدیشهر و همچنین محورهای توسکستان و اولنگ در شهرستان شاهرود به استان گلستان نیز به دلیل برف و کولاک مسدود است.

وی با تاکید بر همراه داشتن زنجیرچرخ برای خودروهای عبوری از گردنه‌ها و ارتفاعات برف‌گیر استان سمنان، از رانندگان خواست با توجه به شرایط نامساعد جوی از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند.

خبر مرتبط
پیش‌بینی هواشناسی تا پایان هفته/ بارش‌ها تا کی ادامه دارد؟

اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد که طی چهار روز آینده آسمان استان ابری گاهی نیمه ابری مه رقیق و با فعالیت متناوب سامانه بارشی تا پنجشنبه ۱۰ اسفند همراه است.

این مسوول تصریح کرد: شرایط نامساعد جوی و وقوع تصادف در محورهای موصلاتی استان سمنان طی روزهای گذشته منجر به فوت سه نفر شد.

سرهنگ بزرگی ادامه داد: رانندگان هنگام تردد از ترمز ناگهانی در جاده‌های لغزنده به منظور پیشگیری از وقوع حادثه خودداری کنند و خانواده ها لباس گرم، سوخت کامل و مواد خوراکی فاسدنشدنی به همراه داشته باشند.

رییس پلیس راه استان سمنان اضافه کرد: بی‌توجهی رانندگان به جلو و واژگونی خودرو از عوامل مهم در تصادفات در جاده‌های سمنان است و هموطنان در هنگام تردد به نکات فنی و هشدارهای راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: هشدار زرد و نارنجی با توجه به فعالیت سامانه ناپایدار جوی با بارش باران و برف شمال و غرب استان به همراه کاهش پنج تا هشت درجه‌ سانتی‌گرادی دمای هوا، پیش‌بینی برای امروز یکشنبه تا سه‌شنبه این هفته در استان است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید