آخرین مهلت داوطلبان انتخاباتی که قصد انصراف دارند

کدخبر: ۶۳۰۹۴۲
اقتصادنیوز: داوطلبان انتخابات مجلس که قصد انصراف از حضور در رقابت یازده اسفند را دارند حداکثر تا صبح فردا فرصت دارند.
آخرین مهلت داوطلبان انتخاباتی که قصد انصراف دارند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تقریباً ۴ روز دیگر تا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باقی مانده است.‌تبلیغات انتخاباتی نامزدها از ساعت یک دقیقه بامداد پنجشنبه گذشته آغاز شده و تا ۸ صبح روز ۱۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

هم اکنون بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ داوطلب در سراسر کشور برای رسیدن به صندلی‌های خانه ملت با هم رقابت می‌کنند.

براساس قانون انتخابات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی که قصد انصراف از حضور در انتخابات را دارند باید حداکثر تا ۷۲ ساعت قبل از رای گیری، انصراف خود را در سامانه اعلامی وزارت کشور ثبت کنند. براساس این قانون مراتب انصراف توسط وزارت کشور فورا به اطلاع هیات مرکزی نظارت می رسد و انصراف پس از زمان مذکور یا عدول از انصراف پذیرفته نمی شود.بر همین اساس نامزد‌های انتخابات مجلس فقط تا ساعت ۸ صبح فردا هشتم اسفند برای انصراف مهلت دارند.طبق پیگیری خبرنگار فارس، داوطلبانی که قصد انصراف دارند می توانند به فرمانداری‌ها و یا وزارت کشور مراجعه کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید