خطابه لاوروف برای غرب/نقشه انزوای روسیه بر آب شد؟

کدخبر: ۶۳۱۰۹۶
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: خط مشی کشورهای غربی برای منزوی ساختن و نابودی روسیه دچار شکست کامل شده است.
خطابه لاوروف برای غرب/نقشه انزوای روسیه بر آب شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سرگئی لاوروف در مراسم افتتاحیه دومین کنگره "جنبش بین‌المللی روسوفیلی‌ها" (علاقه مندان به روسیه) به این واقعیت اشاره کرد که خط مشی کشورهای غربی برای منزوی ساختن و نابودی روسیه دچار شکست کامل شده است.

وی گفت: تلاش مخرب نخبگان غربی برای منزوی ساختن روسیه از جمله در فضای اطلاعاتی و فرهنگی جهانی و به طور کلی خط‌مشی حذف هر چیزی که به نوعی با کشور ما مرتبط است، دچار فروپاشی کامل شده است.

وزیر خارجه تاکید کرد که جامعه جهانی صمیمانه به ارزیابی‌های بی طرفانه، جامع و واقع بینانه از علل تنش ژئوپلیتیکی کنونی علاقه مند است و جریان اطلاعات نادرست و دروغی که توسط اکثر رسانه‌های تحت کنترل غرب جمعی منتشر می‌شود، را غیرقابل قبول دانسته و به آنها اعتمادی ندارد.

خبر مرتبط
روسیه برای اوکراین شرط گذاشت/ جزئیات شروط پوتین برای زلنسکی به روایت لاوروف

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت نه اوکراین و نه حامیان غربی‌اش به پایان‌بخشیدن به درگیری با روسیه تمایلی ندارند؛ حال‌ آنکه تنها راه برقراری صلح «بی‌طرف‌شدن اوکراین» و پذیرش «واقعیت‌های ارضی جدید» است.

لاوروف تاکید کرد: امروز برای همه افراد دارای عقل سلیم آشکار است که تلاش پایتخت‌های غربی برای منع توسعه همکاری‌ها با روسیه هیچ‌کس را به جز خود مبتکران آن را از این کار متوقف نمی‌کند. وی از شرکت کنندگان در این کنگره به دلیل تلاش موثر برای انتقال اطلاعات موثق در مورد سیاست داخلی و خارجی روسیه تشکر کرد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد که روسیه به عنوان یک کشور دوست که به روی همکاری با همه کشورهای جهان باز است، به توسعه خود ادامه داده و سیاست مستقل، واقع گرایانه و صلح جویانه خود را ادامه خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید