ادعای یک مقام سابق آمریکایی درباره موضع واشنگتن

خودداری بایدن و هریس از ملاقات با بارزانی/ پیام کاخ سفید چه بود؟

کدخبر: ۶۳۱۴۸۳
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور ایالات متحده و معاون او از دیدار با نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق سر باز زدند.
خودداری بایدن و هریس از ملاقات با بارزانی/ پیام کاخ سفید چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع آگاه می‌گویند «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و «کامالا هریس» معاون او، هر ۲ از ملاقات رو در رو با «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق که یکی از متحدان آمریکا به شمار می‌آید و «در برابر نفوذ ایران در عراق عمل کرده است»، خودداری کردند.

پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن خبر داده بارزانی در هفته جاری برای یک سری دیدارهای سطح بالا با مقامات آمریکایی به واشنگتن رفته است. دیدار او با بایدن یا هریس نشان‌دهنده حمایت ایالات‌متحده از کردستان عراق بود، زیرا آن‌ها با بحران مالی ناشی از تصمیم بغداد برای کاهش درآمدهای نفتی‌شان مواجه هستند.

منابعی که با واشنگتن فری بیکن صحبت کردند، از جمله مقامات سابق ایالات متحده ابراز نگرانی کردند که نه بایدن و نه هریس زمانی را برای دیدار با مسرور بارزانی اختصاص ندهند.

خبر مرتبط
رایزنی مهم لوید آستین با وزیر جنگ اسرائیل درباره مذاکره با حماس

اقتصادنیوز: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز پنجشنبه با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اسرائیل درباره وضعیت نوار غزه تلفنی گفت‌وگو کرد.

یکی از مقامات سابق آمریکایی گفت موضع کاخ سفید در مورد نشست بارزانی به منزله‌ «مماشات با ایران» است.

این مقام سابق آمریکایی با اشاره به روابط نزدیک دولت عراق با ایران و اینکه بغداد همواره از معافیت تحریمی واشنگتن در رابطه با تامین انرژی از ایران بهره برده است، مدعی شد خودداری رئیس‌جمهور آمریکا و معاونش از دیدار با نخست‌وزیر کردستان عراق، مماشات کاخ سفید با ایرانی‌هاست.

بارزانی در جریان سفر خود با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار داشته است و انتظار می‌رود نشستی نیز با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی این کشور داشته باشد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی