رئیسی: از زمان شناسی و مسئولیت شناسی مردم تشکر می‌کنم

کدخبر: ۶۳۱۷۶۳
رئیسی گفت: امیدوارم با شکل گیری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان بعنوان پشتوانه انقلاب شکوهمند اسلامی و مردم عزیزمان بتوانند به وظایف قانونی خودشان عمل کنند.
رئیسی: از زمان شناسی و مسئولیت شناسی مردم تشکر می‌کنم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ترک تهران برای سفر به الجزایر با بیان اینکه ابتدا باید خدای متعال را برای حضور باشکوه مردم پای صندوق‌های رای شاکر باشیم، اظهار داشت: باید از زمان شناسی و مسئولیت شناسی مردم تشکر کنم.

وی افزود: همچنین باید از برگزار کنندگان اعم مجریان و ناظران انتخابات که حقیقتا با صفا و محبت و دلدادگی انقلاب اسلامی و با عشق به مردم با خدمت‌گذاری صادقانه، رای مردم را با امانت داری در این ساعات می‌شمارند و مردم عزیز را در جریان نتایج خواهند گذاشت، تشکر می‌کنم.

خبر مرتبط
رئیسی حکم جدید صادر کرد

اقتصادنیوز: رییس جمهور در حکمی محمدسعید سرافراز را به عنوان دبیر شورا و رییس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب کرد.

رئیسی ادامه داد: امیدوارم با شکل گیری مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان بعنوان پشتوانه انقلاب شکوهمند اسلامی و مردم عزیزمان بتوانند به وظایف قانونی خودشان عمل کنند.

رئیس جمهور درباره سفر خود به الجزایر نیز با بیان اینکه این سفر به دعوت رئیس جمهور کشور الجزایر و به منظور شرکت در هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز است، عنوان کرد: در این سفر دو موضوع مورد توجه است که نخست یک دیدار دوجانبه در سطح رئیس جمهور است که 16 سال است این سفر انجام نشده است. الجزایر در نگاه ملت ما کشوری است که در برابر استعمارگران ایستادگی کرده و مردم ما از ملت الجزایر خاطرات بسیار خوبی را در ایستادگی و مقاومت دارند.

خبر مرتبط
وعده های معیشتی رئیسی چرا به واقعیت نپیوست؟ حرفهای قالیباف چرا دردی را دوا نکرد؟

اقتصادنیوز: هزینه‌های زندگی چه کارگر باشی و چه بازاری، افزایش پیدا کرده است. این را همه شهروندان با پوست، گوشت و استخوانشان، لمس می‌کنند.

رئیسی جایگاه کشور الجزایر در آفریقا را جایگاه ویژه‌ای عنوان کرد و ادامه داد: این کشور در حوزه تمدنی اسلامی قرار دارد و ارتباط ما با الجزایر بسیار کمک می کند به ارتباط ما با آفریقا و نقش دو کشور در اپک گازی و نفتی و در جهان اسلام ما را به هم نزدیک‌تر کرده است.

وی تاکید کرد: نکته دیگر مبارزه با یکجانبه گرایی است که الجزایر و جمهوری اسلامی ایران و بسیاری دیگر از کشورهای جهان امروز این نگاه را قبول دارند که در مقابل یکجانبه گرایی باید ایستادگی کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اشتراک نگاه دو کشور در حمایت از مردم مظلوم و مقتدر فلسطین و غزه، گفت: در دیدار دوجانبه هم موضوع فلسطین که امروز نه فقط موضوع جهان اسلام بلکه موضوع بشریت است حتما مورد بحث‌مان قرار خواهد گرفت.

رئیسی ارتباط سیاسی و ارتباط تجاری و اقتصادی را موضوع دیگری برشمرد که در این سفر مورد توجه قرار خواهد گرفت و اظهار داشت: الجزایر بازار بسیار خوبی است برای بازرگانان ما و ایران اسلامی هم می‌تواند به دلیل ارتباطی که ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای مرکزی داریم، زمینه خوبی برای ارتباطات با بازرگانان الجزایری باشد.

وی ادامه داد: طبیعتا ما در این دیدار بحث مهمی را که داریم، ارتباط در حوزه انرژی است. نفت، گاز و پتروشیمی از حوزه‌هایی است که می تواند مورد همکاری ما قرار بگیرد دو کشور که هر دو ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه داریم.

رئیس جمهور با اشاره به برگزاری هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز، گفت: نشست سران فرصت خوبی است که موضوع اصلی یعنی گاز را با توجه به مباحث و پیشنهاداتی که در دوحه مطرح کردیم را دنبال کنیم. حتما ما بعنوان کشور تولیدکننده و صادرکننده گاز می‌توانیم هاب منطقه باشیم. به دلیل همین ارتباط با همین کشورهای خلیج فارس و آسیای مرکزی و جایگاه جمهوری اسلامی در تولید گاز و این ظرفیت می‌تواند به دنیا معرفی شود.

رئیسی همچنین گفت که در حاشیه این نشست، دیدارهایی با روسای هیات‌های شرکت کننده خواهیم داشت.

وی در پایان با بیان اینکه امیدوارم که این سفر بتواند به روابط بین غرب آسیا و شمال آفریقا کمک بسزایی داشته باشد، گفت: در سیاست خارجی ما آفریقا جایگاه مهمی را دارد و سیاست راهبردی ما در سیاست خارجی ارتباط با آفریقا به صورت عام و ارتباط با کشورهای اسلامی در آفریقا به صورت خاص جایگاه بسیار خاصی دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید