انتخابات مجلس تهران به راند دوم می‌کشد؟

کدخبر: ۶۳۱۹۶۳
اقتصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات تهران از احتمال کشیده شدن انتخابات مجلس تهران به دور دوم خبر داد.
انتخابات مجلس تهران به راند دوم می‌کشد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عباس جوهری عصر شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ در گفت‌وگویی تلویزیونی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات در تهران با بیان اینکه «این احتمال وجود دارد»، اظهار کرد: بر اساس قانون، منتخب مردم کسی است که حداقل ۲۰ درصد آرای ماخوذه را کسب کند.

وی با اشاره به تعیین تکلیف منتخب ۴ حوزه انتخابیه استان تهران گفت: الان در ۴ حوزه انتخابیه شهرستان‌های استان تهران منتخب مردم تعیین شده است اما در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس همچنان باید منتظر باشیم چراکه هنوز شمارش آرا ادامه دارد و ممکن است تا فردا نیز به طول بیانجامد.

خبر مرتبط
نتایج رسمی انتخابات مجلس در ۱۷ حوزه انتخابیه+اسامی شهرها

اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد انتخابات کشور از اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۷ حوزه انتخابیه خبر داد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: در حال حاضر به مرور آمار صندوق‌هایی که در فرمانداری مستقر می‌شود، توسط دبیر ستاد انتخابات کشور اطلاع رسانی میشود و تا کنون نیز درباره ۳۰ نفر نخست بر اساس صندوق‌های  شمارش شده اطلاع رسانی شده‌ است.  

جوهری ادامه داد: طبیعتاً اگر همه این ۳۰ نفر، ۲۰ درصد آرای ماخوذه را کسب کرده باشند به مجلس راه پیدا می‌کنند، ولی بنا به ادوار گذشته معمولاً این‌چنین نخواهد شد و تعدادی از این ۳۰ نفر به دور دوم رقابت خواهند رفت.

وی درباره زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات نیز اظهار کرد: در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با تایید شورای نگهبان و تعیین وقت از سوی وزارت کشور دور دوم انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید