مسئول امور بین‌الملل فدراسیون دوومیدانی برکنار شد

کدخبر: ۶۳۲۰۲۲
اقتصادنیوز: سرپرست فدراسیون دوومیدانی از برکناری مسئول امور بین‌الملل این فدراسیون به دلیل سهل‌انگاری در ماجرای اعزام فصیحی به رقابت‌های داخل سالن قهرمانی جهان خبر داد.
مسئول امور بین‌الملل فدراسیون دوومیدانی برکنار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان در حالی به میزبانی اسکاتلند در حال برگزاری است که ایران نماینده‌ای در این رویداد بزرگ ندارد. این در حالی است که جهت شرکت در مسابقه دوی 60 متر  برای فرزانه فصیحی دعوت‌نامه آمده بود، اما او موفق به شرکت در این رقابت‌ها نشد. همین موضوع سبب شد فصیحی در صفحه شخصی‌اش نسبت به این موضوع انتقاد و گلایه کند.

خبر مرتبط
اتفاق تلخ و باورنکردنی برای فرزانه فصیحی+ عکس

اقتصادنیوز: فرزانه فصیحی، دونده سرعتی ایران که ورودی رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان را به دست آورده بود از حضور در این رقابت‌ها بازماند و در پستی اینستاگرامی ماجرا را شرح راد.

مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دوومیدانی در این باره به خبرنگار ورزشی تسنیم گفت: استارت کار از دو ماه قبل خورد که ما چهار نفر به نام‌های مهدی صابری، حمیده اسماعیل‌نژاد، فرزانه فصیحی و حسن تفتیان را برای دریافت ویزا معرفی کرده بودیم، اما اعلام شد که بدون دعوت‌نامه حضور در مسابقات نمی‌توانیم اقدام کنیم. روز 22 بهمن از ما خواستند یک نفر را معرفی کنیم که این حق فصیحی بود و ما نیز او را معرفی کردیم. دو روز بعد یعنی 26 بهمن دعوت‌نامه آمد و مسئول امور بین‌الملل فدراسیون کارهای مربوطه را انجام داد. روز 29 بهمن که مسابقه فصیحی هم در ایران تمام شده بود، او در لیست نهایی مسابقات جهانی اسکاتلند حضور داشت. مسئول امور بین‌الملل هم اقدام برای ثبت‌نام را انجام داد، اما برای ویزا خبر دادند که حداقل یک ماه طول می‌کشد.

وی ادامه داد: امور بین‌الملل فدراسیون باید در همان روز 13 فوریه یعنی 24 بهمن به وزارت امور خارجه نامه می‌زد و پیگیری می‌کرد و به ما اطلاع می‌داد که احتمالش خیلی ضعیف است این اتفاق بیفتد. این تعلل از سوی امور بین‌الملل بوده و به نوعی یک کوتاهی صورت گرفته؛ چون اگر زودتر اعلام کرده بود ویزا در ایران صادر نمی‌شود، اقدام دیگری می‌کردیم و فصیحی را به صربستان می‌فرستادیم تا از طریق آنجا ویزا بگیرد و به اسکاتلند برود. سهل‌انگاری اتفاق افتاده که این اتفاق هزینه دارد و منجر به برکناری مسئول امور بین‌الملل شده است.

مبینی عنوان کرد: اینکه فصیحی گفته هیچ اقدامی نشده، بی‌انصافی است. در واقع فدراسیون اقدامات برای ویزا را انجام داد، اما تعلل و سهل‌انگاری صورت گرفت. اگر به من می‌گفتند که از ایران نمی‌شود، خودم تدبیر می‌کردم فصیحی به صربستان برود و از آنجا ویزا بگیرد.

سرپرست فدراسیون درباره گلایه حسن تفتیان دیگر ملی‌پوش ایران که او هم مدعی اعزام نشدن به مسابقات جهانی شده، به تسنیم گفت: نام تفتیان در لیست نهایی که 30 بهمن دادند، قرار نداشت و دعوت‌نامه برای او نیامده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید