پشت‌پرده قتل یک مادر و دختر در تهران

کدخبر: ۶۳۲۰۳۶
اقتصادنیوز : مرد جوان وقتی دریافت مادرزن، خواهرزن و همسرش تنها وارثان ارثیه نجومی خانواده هستند دو قاتل اجیر کرد تا با کشتن مادرزن و خواهرزنش، تمام اموال به همسرش برسد. این مرد نام همسرش را نیز در لیست بعدی مرگ گذاشته بود.
پشت‌پرده قتل یک مادر و دختر در تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتماد،ساعت 9 و40 دقیقه صبح یکشنبه 15 بهمن، مرد جوانی به خانه نامزدش در حوالی باغ فیض رفت تا با او بیرون برود، اما ناگهان دو مرد را دید که صورت‌های‌شان را با ماسک پوشانده بودند و از دیوار خانه نامزدش به کوچه پریدند. او با دیدن این صحنه با تعجب به سمت آنها رفت.

مردان ناشناس که از دیدن مرد جوان غافلگیر شده بودند مدعی شدند آبگرمکن خانه طبقه چهارم خراب بوده و برای تعمیر آمده‌اند اما هنگام خروج در خانه باز نشده و آنها از دیوار پایین پریدند. از آنجا که خانه نامزد مرد جوان هم در طبقه چهارم بود و آبگرمکن آنها هیچ مشکلی نداشت همین مساله شک مرد جوان را برانگیخت و وقتی می‌خواست با آنها درگیر شود مردان نقابدار با تهدید چاقو موفق به فرار شدند. 

لحظاتی بعد با تماس مرد جوان ماموران کلانتری 140 باغ فیض پس از هماهنگی‌های لازم با بازپرس موسی رضازاده وارد خانه شدند. آنها در آشپزخانه با جسد دختر جوان و در پذیرایی با جنازه مادر او مواجه شدند. دور گردن هر دوی آنها روسری پیچیده شده بود و نشان می‌داد که هر دو قربانی بر اثر خفگی جان‌شان را از دست داده‌اند. نامزد دختر جوان در تحقیقات گفت: «ما مدتی قبل با هم نامزد کردیم، در زمان کرونا پدرش فوت کرده بود و خواهر دیگرش مدتی بعد با مرد جوانی ازدواج کرده بود. وقتی با نامزدم تماس گرفتم و از او خواستم حاضر شود تا با هم بیرون برویم، اما زمانی که مقابل در خانه رسیدم با دو مرد ناشناس روبه‌رو شدیم.»

 کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به بازبینی 20 دوربین مداربسته اطراف محل جنایت پرداختند. دوربین‌ها نشان می‌داد که دو مرد نقابدار از خودروی سواری پیاده شده و به خانه قربانیان رفتند.

با توجه به اینکه از خانه به جز گوشی‌های تلفن همراه قربانیان که آنها نیز چند خیابان آن طرف‌تر پیدا شده بودند چیزی به سرقت نرفته بود، فرضیه قتل به خاطر سرقت رنگ باخت، اما از آنجا که درِ ورودی سالم بوده و مردان نقابدار راحت وارد خانه شده بودند، این احتمال مطرح شد که آنها برای ساکنان خانه آشنا بودند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که پدر خانواده مرد ثروتمندی بوده و میلیاردها تومان ملک و املاک داشته و فقط ماهی 500 میلیون تومان اجاره مغازه‌ها و املاکش بوده است. تنها وارثان او نیز 2 دختر و همسرش بودند. با مرگ دختر کوچک و مادرش، تمامی اموال و املاک به دختر دیگر خانواده می‌رسید و همین موضوع نظر تیم جنایی را به خود جلب کرد. از سویی بررسی‌ها نشان می‌داد که خانواده دختر بزرگ‌تر با ازدواج او و همسرش مخالف بودند. زمانی که حساب‌های داماد خانواده مورد بررسی قرار گرفت مشخص شد که همزمان با جنایت، مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان از حساب او خارج و به حساب مرد دیگری واریز شده است.

این درحالی بود که داماد خانواده قبلا رستوران داشته اما در زمان کرونا به خاطر مشکلات کاری ورشکست شده و در حال حاضر در کار خرید و فروش ملک و ماشین بود. با توجه به ورشکستگی او و نیاز او به پول و از طرفی اختلافش با قربانیان و همچنین واریز مبلغ زیادی از حسابش درست بعد از جنایت، این فرضیه مطرح شد که داماد خانواده افرادی را برای قتل‌ها اجیر کرده است.

بدین‌ترتیب تحقیقات روی داماد خانواده متمرکز و مشخص شد از 4 میلیارد و 500 هزار تومان، حدود 2.5 میلیارد تومان در حساب مرد جوانی مانده و بقیه آن به حساب دو مرد جوان دیگر واریز شده است. این دو مرد جوان کارگر مردی بودند که داماد خانواده مبلغ 4 میلیارد و 500 هزار تومان به حسابش ریخته بود این درحالی بود که یکی از کارگران بعد از جنایت تهران را ترک کرده و راهی زادگاهش شده بود.

با کنار هم قرار دادن تکه‌های پازلی که تیم جنایی در رابطه با قتل مادر و دختر به دست آورده بودند، مشخص شد که داماد خانواده به همراه این سه مرد جوان در این قتل‌ها دست دارند. از آنجا که احتمال می‌رفت با دستگیری هر کدام از آنها، متهمان دیگر از ماجرا باخبر شده و متواری شوند، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران دستور اجرای عملیات دستگیری همزمان چهار متهم را صادر کرد. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت، در چهار اکیپ جداگانه متهمان را در چهار نقطه کشور بازداشت کرده و به اداره آگاهی منتقل کردند. متهمان در مواجهه با مدارک پلیسی به قتل‌ها اعتراف کرده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید