بازار تهران صاحب شهردار می شود؟

تصمیم کبرا برای بازار تهران

کدخبر: ۶۳۲۰۹۵
اقتصادنیوز: چمران در خصوص ایمنی بازار تهران، گفت: برای بازار طرح داریم انشالله در شورا مطرح می شود و یک شهردار مشخص برای منطقه بازار زیر نظر شهرداری منطقه ۱۲ ایجاد می شود.
تصمیم کبرا برای بازار تهران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه علنی شورا در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز شورا، بهای خدمات موزه،لایحه اچ. اس . ای، اساسنامه بهشت زهرا و .... بررسی می شود.

وی ادامه داد: برنامه خوبی شورا در خصوص مراکز میراث فرهنگی دارد و در خصوص چگونگی پروانه و ساخت و ساز آنها بحث و بررسی صورت می گیرد.

چمران در خصوص ایمنی بازار تهران، گفت: برای بازار طرح داریم انشالله در شورا مطرح می شود و یک شهردار مشخص برای منطقه بازار زیر نظر شهرداری منطقه ۱۲ ایجاد می شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: مشکل بازار زیاد است و باید حل شود و همه دستگاه ها  بایدهمکاری کنند.

وی به میزان بار وارد شده به بازار اشاره کرد و گفت: نیازی نیست  این همه بار وارد بازار شده و دپو شود، این ورود و خروج بی معنا است فقط باید به انداز میزان خرید مردم بار وارد بازار شود ولی الان همه اجناس در بازار که از شهرها و کشورهای مختلف می آید دپو می شود

وی به عدم پایداری، ایمنی بازار و شلوغی تاسیسات اشاره کرد و گفت: ولی این مسائل باعث بروز آتش سوزی و مشکلات می شود امیدواریم وزارت میراث با صحبت های که شده یک کمی  بیشتر بازار را دوست باشد.

چمران در خصوص انتقال برخی از صنوف گفت: قرار بود برخی اصناف خارج شوند و عده ای هم  آماده خروج شدند، ولی باید جایی باشد. برخی خواستند در نزدیکی نمایشگاه افتاب و ... باشند و  ما هم استقبال کردیم . البته نه در نمایشگاه، بلکه در اطراف آن مستقر شوند و فروش های جزیی هم  در بازار صورت گیرد.

 

پرویز سروری عضو شورای شهر تهران به انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: بزرگترین پویش تحریم شکست خورد و با تمام مشکلاتی که در زندگی مردم وجود دارد، مردم وفادار و ایثارگر علیرغم دشمنی دشمنان یک حماسه بزرگ خلق کردند و به طوری که در برخی استانها بیش از ۶۰ درصد مشارکت رقم خورد.

وی ادامه داد: مردم با مشارکت خود لبخند بر لبان مقام معظم رهبری نشاندند که شاید این حضور بزرگترین هدیه ای بود که مردم به انقلاب تقدیم کردند.

سروری  در ادامه به افتتاح ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و توسعه شمال غربی خط ۷ اشاره کرد و گفت: این اقدام پیام خوبی برای مردم غرب تهران است؛ مردم این محدوده بارها گلایه داشتند که غرب پایتخت از لحاظ برخورداری از مترو فقیر است و ما امسال را با پروژه های حمل و نقلی آغاز کردیم و با این پروژه ها به پایان می بریم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید