آلودگی به تهران برگشت+شاخص آلایندگی

کدخبر: ۶۳۲۱۵۳
اقتصادنیوز: براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال حاضر شاخص آلایندگی روی عدد ۱۲۸ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
آلودگی به تهران برگشت+شاخص آلایندگی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز - یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به طوری که وضعیت آلاینده شاخص (PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۱۲۸ را نشان می‌دهد. این در حالی است که ۱۴ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۷ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و ۱۱ ایستگاه در وضعیت ناسالم (قرمز) قرار دارند.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۶ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با ثبت عدد شاخص ۱۶۱ و وضعیت ناسالم، آلوده ترین نقطه و ایستگاه شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۶۴ و قرار گرفتن در وضعیت قابل قبول، بهترین شرایط را در شهر تهران دارند.

خبر مرتبط
هوای تهران امروز قابل قبول شد

اقتصادنیوز: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد، شاخص هوای پایتخت امروز با عدد ۹۷ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز قابل قبول و ۱۰۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان سال گذشته ۳ روز هوای پاک و ۱۷۸ روز هوای قابل قبول، ۱۲۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳۴ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید