تنور رقابت در کشور داغ شد/ انتخابات در این شهرها به دور دوم کشید

کدخبر: ۶۳۲۱۵۷
اقتصادنیوز: پس از اتمام فرایند شمارش آرا واعلام نتیجه قطعی، انتخابات در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه به دور دوم کشیده شد.
تنور رقابت در کشور داغ شد/ انتخابات در این شهرها به دور دوم کشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، طبق آخرین اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، در انتخابات مجلس شورای اسلامی فرد منتخب در مرحله اول انتخابات باید حداقل 20 درصد از کل آراء را کسب کند و انتخاب در مرحله دوم و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای با کسب اکثریت نسبی به هر میزان است.

خبر مرتبط
محمود نبویان، از آخر اول شد/ رکورددار تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی+ نمودار

اقتصادنیوز: محمود نبویان رای اول تهران در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تا اینجای کار که بخش عمده ای از صندوق‌های رای شمارش شده، کمترین میزان رای رتبه اولی های پایتخت را در تمامی ادوار انتخابات مجلس شورای اسلامی به خود اختصاص داده؛ رکوردی که پیش‌بینی می‌شود با شمارش آرای مربوط به تعداد اندک از صندوق‌های باقیمانده نیز به نام نبویان ثبت شود.

بر اساس قانون انتخابات مجلس، تمامی رأی‌دهندگان مرحله دوم منحصراً در حوزه انتخابیه‌ای که در مرحله اول انتخابات رأی داده‌اند، شرکت خواهند کرد و کسانی‌که در مرحله اول در هیچ‌یک از حوزه‌های انتخابیه رأی نداده باشند در مرحله دوم انتخابات می‌توانند شرکت کنند.

Capture

Capture2

 

Capture23

Capture3

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی