خط‌ونشان یمن برای کشتی‌های انگلیسی

کدخبر: ۶۳۲۱۷۷
اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه یمن، لندن را به هدف قرار دادن دیگر کشتی‌های بریتانیایی تهدید کرد.
خط‌ونشان یمن برای کشتی‌های انگلیسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین العزی، معاون وزیر امور خارجه دولت «نجات ملی» یمن روز یکشنبه گفت: صنعا به غرق کردن دیگر کشتی‌های انگلیسی ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد: هرگونه حمله به یمن به فهرست اشتباهات انگلیس اضافه خواهد شد؛ چراکه لندن در تجاوز به کشور ما دست دارد و از جنایات در نوار غزه حمایت می‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که منابع خبری روز گذشته اعلام کردند: کشتی انگلیسی «ام وی روبی مار» که ۱۳ روز پیش هدف حمله ارتش یمن در دریای سرخ قرار گرفته بود، بطور کامل غرق شده است.

خبر مرتبط
آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ توسط یمن را تایید کرد

اقتصادنیوز: ارتش آمریکا امروز -یکشنبه- تایید کرد که کشتی «روبیمار» نگلیسی پس از حمله موشک بالستیک ضد کشتی ارتش یمن در ۱۸ فوریه، غرق شده‌است.

نیروی دریایی یمن ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) کشتی یاد شده (M/V Rubymar) با پرچم بلیز و متعلق به انگلیس را در دریای سرخ هدف قرار داد.

این کشتی حامل ۴۱ هزار تُن کود بود که طی روزهای اخیر مقابل سواحل یمن به صورت نیمه غرق قرار داشت و شنبه به طور کامل غرق شد.

ارتش یمن طی هفته‌ها و ماه های گذشته در حمایت از مقاومت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید