افزایش خشونت خیابانی در سوئد/ مردم به جلیقه‌های ضدگلوله پناه آوردند

کدخبر: ۶۳۲۹۰۷
اقتصادنیوز: با گسترش گروه‌های تبهکار، مردم عادی در سوئد به پوشیدن جلیقه ضدگلوله روی آورده‌اند که واکنش منفی پلیس این کشور را به دنبال داشته است.
افزایش خشونت خیابانی در سوئد/ مردم به جلیقه‌های ضدگلوله پناه آوردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گفته می‌شود تعداد فزاینده‌ای از کودکان و نوجوانان در سوئد هنگام تردد در شهر‌ها جلیقه ضدگلوله می‌پوشند، زیرا سطح خشونت در این کشور افزایش یافته و گروه‌های تبهکار در حال جذب جوانان و توسعه خود هستند. 

به گزارش گاردین، پلیس سوئد خواستار ممنوعیت پوشیدن جلیقه‌های ضدگلوله توسط مردم عادی شده، زیرا دیده شدن این پوشش در مناطق غیرجنگی سبب ایجاد ترس در جوامع می‌شود. 

پاتریک اندرسون، رئیس بخش اطلاعاتی پلیس در یکی از شهر‌های جنوبی سوئد می‌گوید که پوشیدن این جلیقه‌ها در سراسر سوئد گسترش یافته در حالی که این پوشش متعلق به شرایط جنگی است. وی همچنین اشاره کرد که چنین پوششی تاثیر محافظتی چندانی ندارد، زیرا اگر جنایتکاران بخواهند کسی را بکشند، سر او را هدف قرار می‌دهند. 

گفتنی است، خشونت‌های گروهی در سوئد افزایش یافته و در دو ماه ابتدایی امسال ۳۰ مورد تیراندازی در این کشور تایید شد. بر اساس آمار‌های رسمی، از سال ۲۰۱۳ تعداد تیراندازی‌های مرگبار در این کشور بیش از دو برابر شده و جنایات مربوط به مصرف مواد مخدر و حمل اسلحه از ابتدای سال ۲۰۰۰ به طور پیوسته افزایش یافته است.

اعضای برجسته احزاب راست‌گرای سوئد، به سرعت انگشت اتهام را به سمت مهاجران و پناهجویان نشانه رفته‌اند. با این حال تحلیل دقیق‌تر داده‌ها نشان می‌دهد فقر و بیکاری عوامل مهم‌تری برای این میزان گسترش جرم و جنایت هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید