50 گود ناایمن تهران رفع خطر شدند

کدخبر: ۶۳۲۹۴۸
اقتصادنیوز: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: 50 مورد از از گودهای رها شده پرخطر از جمله گود برج میلاد و گود کنار کتابخانه ملی موسوم به گود فرهنگ، ایمن‌سازی و رفع خطر شده است.
50 گود ناایمن تهران رفع خطر شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی نصیری در سومین نشست «شهرگفت» که با محوریت پیشگیری و مدیریت بحران در محل کوشک باغ هنر برگزار شد، گفت:‌ واقعیت این است که شهر ما در گود ناایمنی‌ها، ریسک‌ها و خطرات واقع شده است. شهر تهران شب‌ها ۱۰ میلیون نفر و در روز حدود ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارد و در مجاورت گسل‌های مهمی قرار گرفته است. پایتخت کشور ۱۱ رود دره دارد و از یک اختلاف ارتفاع جدی و شیب برخوردار است، یعنی از بام تهران تا پایین‌ترین نقطه شهر در شهر ری، یک اختلاف ارتفاع ۹۰۰ متری وجود دارد.

وی افزود: ۵۵ مخاطره برای امسال در شهر تهران شناسایی شد که ۱۴ مورد آن از جمله زلزله، سیل، طوفان خشکسالی، زمین لغزش، فرونشست زمین، تهدیدات سایبری و قطع برق در اولویت قرار گرفتند، خطراتی که می‌توانند شهر ما را تهدید کنند. تهران یک میلیون پارسل و چهار میلیون واحد مسکونی دارد که بسیاری از آنها در حریم و بستر رودخانه ها احداث شده‌اند.

خبر مرتبط
امروز؛ جشنواره بهاره تهران آغاز به کار کرد

اقتصادنیوز: جشنواره و نمایشگاه فروش بهاره و ضیافت ماه مبارک رمضان در تهران عصر امروز 16 اسفند ماه به طور رسمی کار خود را آغاز می کند و تا ۲۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

نصیری ادامه داد: برنامه بحران چند بخش دارد که نخستین بخش آن اقدامات برای پیشگیری از وقوع و کاهش خطر است. آمادگی برای زمان وقوع حادثه شامل اقداماتی مانند تدوین برنامه ها، استقرار سامانه های هشدار سریع، تامین تجهیرات آمادگی و ارائه آموزش‌های تخصصی و تمرین می‌شود. بخش پاسخ به بعد از حادثه مربوط می شود و در نهایت بخش بازسازی و بازتوانی جسمی روانی و اجتماعی را خواهیم داشت.

خبر مرتبط
تغییر نام ۳۱ میدان تهران

اقتصادنیوز: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار تهران در سومین همایش شهرداران نواحی از نامگذاری ۳۱ استان روی ۳۱ میدان اصلی تهران خبر داد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: از زمان سپردن مسئولیت مدیریت بحران شهرداری تهران به بنده توسط شهردار تهران تصمیم گرفتیم که با توجه به اسناد بالادستی، اقدامات پیش دستانه و ایمنی شهر را ترجیح دهیم و مدیریت ریسک و اقدامات قبل از وقوع حادثه را دنبال کنیم. به طوری که طراحی یک برنامه ایمنی کالبدی را برای شهر تهران در ۱۵۸ اقدام و ۲۵ خط تلاش پیگیر شدیم و توانستیم این برنامه را تهیه و ابلاغ کنیم.

ارزیابی ایمنی ۳۴۵۰ ساختمان مهم و بلندمرتبه در شهر تهران

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وی تاکید کرد: بر اساس این برنامه، ارزیابی ایمنی ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه شهر را آغاز کردیم که ۱۶ هزار ساختمان‌ نیازمند ارزیابی تشخیص داده شد و ۳۴۵۰ ساختمان در یک تعامل بین ۹ دستگاه بازدید شدند و نتیجه نهایی درباره ۱۴۰۰ ساختمان مشخص شد.

نصیری در پایان خاطرنشان کرد: از گودهای رها شده پرخطر ۵۰ مورد از جمله گود برج میلاد با ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه و گود کنار کتابخانه ملی موسوم به گود فرهنگ، ایمن و رفع خطر شد. از ۶۶ دستگاه پل اولویت دار، ۳۳ پل مقاوم‌سازی شد. در پیش بینی مقاوم سازی، ۱۴ پل کارگاه فعال دارد. یک‌هزار و ۹۸۷ بوستان بازرسی شده و ۱۰ هزار و ۲۱۷ مورد از عدم تطابقات در این بوستان ها رفع شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی مهمترین مقصد موشک‌های سپاه

      اقتصادنیوز: بامداد یکشنبه، ایران دقیقا کجا را هدف قرار داد؟ حوالی ساعت ۲ بامداد، موشک‌های بالستیک هاپرسونیک ایران به…

    کارگزاری مفید