لبنان بیش از ۱۰ موشک به اراضی اشغالی شلیک کرد

کدخبر: ۶۳۳۰۶۰
اقتصادنیوز: شبکه المیادین در این باره اعلام کرد که بیش از ۱۰ موشک از خاک لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شد.
لبنان بیش از ۱۰ موشک به اراضی اشغالی شلیک کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق این گزارش، در این حمله منطقه «رأس الناقوره» در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار گرفته شد.

منابع رسانه‌ای از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال سرزمین‌های اشغالی و فعال‌شدن سامانه‌های گنبد آهنین در منطقه خبر دادند.

خبرگزاری لبنان نیز گزارش داد: ارتش اسرائیل اطراف شهرک عیتا الشعب در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.

خبر مرتبط
منطقه المطله بمباران شد/ حمله پهپادی حزب‌الله لبنان به پادگان اسرائیل

اقتصادنیوز: حزب الله امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که در حمایت از مقاومت ملت فلسطین و پاسخ به حملات اسرائیل به مناطق جنوبی لبنان، یک پایگاه نظامی اشغالگران را در منطقه المطله با پهپاد انتحاری مورد حمله قرار داد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسماً به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریباً ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیراً رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی