هوا در این 5 شهر خوزستان ناسالم شد/ این گروه‌ها در معرض خطر هستند

کدخبر: ۶۳۳۱۲۳
اقتصادنیوز: داده‌های سامانه پایش هوای کشور نشان می دهد شاخص کیفی هوا در پنج شهر استان خوزستان «ناسالم» است.
هوا در این 5 شهر خوزستان ناسالم شد/ این گروه‌ها در معرض خطر هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، طبق اعلام سامانه پایش هوای کشور در روز جاری (۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲) شاخص کیفی هوا در شهرهای اهواز ۱۴۲، ماهشهر ۱۰۵، شادگان ۱۱۴، سوسنگرد ۱۲۰، خرمشهر ۱۱۲ AQI ثبت شده که نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

بر اساس شاخص نامبرده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

همچنین شاخص هوای شهرهای بهبهان ۶۶، شوشتر ۵۸، آبادان ۹۳، اندیمشک ۹۱، دزفول ۸۱، امیدیه ۵۷، شوش ۷۴، رامهرمز ۷۱، مسجد سلیمان ۸۹، حمیدیه ۶۰ و قابل قبول هستند.

خبر مرتبط
افزایش شاخص آلودگی هوا در تهران/ هشدار به گروههای حساس

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

خبر مرتبط
ادامه قطار آلودگی هوا در پایتخت

اقتصادنیوز: هوای تهران از ساعت۱۶ یکشنبه ۱۳اسفند به مرحله آلودگی وارد شده و این وضع تا ظهر پنجشنبه ادامه می‌یابد.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید