حمله راکتی سنگین مجاهدین فلسطینی به مقر نظامیان اسرائیل

کدخبر: ۶۳۳۳۱۳
اقتصادنیوز: گردان‌های مجاهدین فلسطینی نیروهای اشغالگر را در شرق جبالیا هدف قرار دادند.
حمله راکتی سنگین مجاهدین فلسطینی به مقر نظامیان اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در همین ارتباط نیز گردان‌های مجاهدین اعلام کردند که نیروهای اشغالگر اسراییلی را در شرق جبالیا در نوار غزه با راکت‌های کوتاه برد هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کرده است.

در مناطق اشغالی نیز، «یوآو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دانش‌آموزان اسراییلی را تشویق به حمل سلاح کرد.

خبر مرتبط
فوری/ حمله پهپادی مقاومت به پایگاه نظامیان اسرائیل

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی عراق جمعه شب از حمله پهپادی علیه پایگاه نظامیان اسرائیلی در جولان اشغالی سوریه خبر داد.

یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از دانش‌آموزان اسراییلی خواسته در دستی سلاح (برای کشتار فلسطینیان) داشته باشند و در دست دیگرشان کتاب.

تشویق گالانت به در دست گرفتن سلاح توسط دانش آموزان می‌تواند نمونه بارز تشویق به خشونت به شمار رود.

این در حالی است که عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرده است که اکنون شاهد فشارهای بین‌المللی به سبب گرسنگی در نوار غزه هستیم.

غازی حمد در گفتگو با الجزیره خواستار اعمال فشار بیشتر بر رژیم صهیونیستی برای ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه چه از طریق خشکی و چه از طریق دریا شد.

حمد اظهار داشت که ما به مذاکره برای رسیدن به یک توافق شرافتمندانه مبادله اسرا که متضمن توقف جنگ، خروج نیروهای اشغالگر از غزه، بازسازی این باریکه و بازگشت آوارگان باشد، ادامه می‌دهیم.

وی گفت دولت اشغالگر صهیونیستی بر ادامه جنگ و کشتار و جنایات بیشتر در غزه اصرار دارد.

غازی حمد تصریح کرد که دشمن صهیونیستی هیچ اهمیتی به اسرای خود یا خانواده‌هایشان نمی‌دهد و بر ادامه کشتارهای خود در غزه پافشاری می‌کند.

این عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که دشمن اشغالگر صهیونیستی شروط ناممکنی را در مذاکرات مطرح می‌کند و جدیت ندارد.

غازی حمد اشاره کرد که باید آتش‌بس فراگیر حاصل شده و جنگ به کلی متوقف شود و نیروهای اشغالگر ولو به صورت مرحله‌ای از نوار غزه خارج شوند.

حمد بیان کرد که پایداری حماسی و اسطوره‌ای ملت فلسطین در غزه قوی‌ترین برگ برنده‌ای است که در اختیار داریم.

از سوی دیگر شبکه سی ان ان به نقل از برنی سندرز سناتور دمکرات آمریکایی تاکید کرد که تلاش‌های بایدن در غزه کافی نیست و این جنگ یکی از بزرگ‌ترین بحران‌های انسانی تاریخ است.

سندرز اظهار داشت که دولت آمریکا در آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، شریک است و تقدیم ۱۰ میلیارد دلار به دولت نتانیاهو اشتباه است.

پیش از این نیز، برنی سندرز، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، توقف کمک‌های مالی واشنگتن به کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را خواستار شده و گفته بود که صدها هزار کودک در غزه با گرسنگی روبرو هستند.

سندرز همچنین در مصاحبه با شبکه CBS News آمریکا ضمن تأکید بر لزوم توقف کمک‌های مالی واشنگتن به ارتش اسراییل، اذعان کرد که هزینه تسلیحات مورد استفاده ارتش اسراییل در کشتار غیرنظامیان فلسطینی منتظر دریافت کمک‌های غذایی در میدان «النابلسی» غزه موسوم به «کشتار آرد» از جیب مالیات‌دهندگان آمریکایی پرداخت شده است.

گفتنی است که برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت، یکی از سرسخت‌ترین منتقدان حمایت‌های مستمر و همه‌جانبه دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی