هشدار هواشناسی صادر شد / کاهش دما و وزش باد شدید در راه این استان

کدخبر: ۶۳۳۵۲۱
اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شرایط جوی برای بامداد روز دوشنبه بیست و یکم اسفند ماه هفته جاری تا عصر همان روز هشدار سطح زرد صادر کرد.
هشدار هواشناسی صادر شد / کاهش دما و وزش باد شدید در راه این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بارش باران، رعد و برق،وزش باد نسبتا شدیدکاهش دما و پدیده مه از مخاطرات این سامانه است.

ولی بهره مند تصریح کرد: جاری شدن روان آب ها،لغزندگی جاده ها،کاهش دید در جاده های کوهستانی،پدیده مه،احتمال خسارت به سازه های موقت، نهال ها از اثرات احتمالی این سامانه است،

بهره مند از راهداری کهگیلویه و بویراحمد خواست تا برای انجام برف روبی در گردنه ها آمادگی داشته و همچنین در مدت زمان فعالیت این سامانه شهروندان از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

خبر مرتبط
هشدار کولاک برف و آبگرفتگی در 16 استان/ آغاز بارش برف در این مناطق

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد با اشاره به فعالیت سامانه بارشی، از بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، کاهش دما، احتمال سقوط بهمن و در گردنه‌ها کولاک برف و پدیده مه خبر داد.

تصریح کرد: خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها،احتیاط درباره عبور از رودخانه ها،خودداری از سفرهای غیرضروی به ویژه در جاده های برفگیر و مجهز بودن خودرو به وسایل زمستان از دیگر توصیه ها برای به حداقل رساندن خسارت های این سامانه است.

هشدار زرد برای شرایط جوی، هنگامی صادر می شود که اثرات منفی ضعیفی از جمله اختلال در سفرها در برخی نقاط ایجاد شود. در این سطح از هشدار، بیشتر افراد ممکن است بتوانند کارهای روزمره خود ادامه دهند اما برخی دیگر بسته به مکان و یا نوع فعالیت آنها بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بنابراین توجه به محتوی هشدار و ارزیابی اینکه آیا فعالیت افرادمی‌تواند تحت تأثیر این هشدار قرار گیرد مهم است.مسئولان باید از وجود پدیده جوی آگاه بوده و تدابیر لازم را در صورت نیاز اتخاذ کنند.

بهره مند اضافه کرد: میانگین بارندگی‌های امسال استان تا روز هفتم اسفند ماه ۳۲۷ میلی‌متر بوده که ۲۳۴میلی‌متر کمتر از مدت مشابه پارسال است.

بهره‌مند افزود: مدت مشابه پارسال۵۶۲میلی‌متر باران در کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده بود.

بهره مند میانگین بارش بلند مدت سالیانه در کهگیلویه و بویراحمد را ۵۸۰ میلی متر اعلام کرد.

وی گفت: میزان بارش بلند مدت سالیانه در ایستگاه یاسوج ۸۰۰.۴،سی سخت ۶۹۳،دوگنبدان ۴۳۰،دهدشت ۴۰۲،لیکک ۳۹۶ و منطقه امامزاده جعفر ۴۲۹ میلی متر ثبت شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید