آغاز توزیع غذای گرم میان نیازمندان همزمان با شروع ماه رمضان

کدخبر: ۶۳۳۵۸۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از آغازِ توزیع غذای گرم میان نیازمندان در قالب اجرای پویش اطعام مهدوی همزمان با شروع ماه رمضان،‌ خبر داد.
آغاز توزیع غذای گرم میان نیازمندان همزمان با شروع ماه رمضان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حبیب‌اله آسوده با بیان اینکه جشن رمضان از اول ماه رمضان تا پایان ماه رمضان در قالب پویش «اطعام مهدوی» برگزار می‌شود، اظهار کرد: هر ساله کمیته امداد پویش اطعام مهدوی را در راستای ترویج خیر و احسان،‌ جذب کمک‌های مردمی و کمک مومنانه در ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند؛ به گونه‌ای که نهاد امداد به دنبال مردمی شدن این پویش از طریق مراکزی همچون مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی و... نیازمندان به ویژه مناطق محروم و حاشیه‌ای را شناسایی و به آنها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه با اجرای پویش اطعام مهدوی طی سال جاری، پیش‌بینی می‌شود که ۳۰ میلیون پرس غذای گرم میان نیازمندان توزیع شود،‌ گفت: در همین راستا ۸۰۰۰ آشپزخانه با محوریت مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های بسیج و مساجد و هیات مذهبی در برنامه اطعام مهدوی فعال خواهند بود. 

به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، کلیه کمک‌هایی که در پویش اطعام مهدوی جمع‌آوری می‌شوند از سوی خیران و نیکوکاران است.

وی درخصوص روش‌های مشارکت مردم در این پویش نیز بیان کرد: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۹۱۹ برای جذب کمک‌های مردمی و کد دستوری #۱۲* برای سهولت بیشتر در ارائه کمک‌ها از طریق تلفن همراه در جشن رمضان در نظر گرفته شده است. همچنین خیران می‌توانند از طریق سایت کمیته امداد به آدرس Emdad.ir کمک‌های خود را پرداخت کنند.

آسوده درخصوص نحوه توزیع غذاهای گرم توضیح داد: اطعام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آشپزخانه‌های مردمی پخت و بین نیازمندانی که از طریق مراکز نیکوکاری کمیته امداد، موسسات خیریه، مساجد و پایگاه‌های بسیج شناسایی می‌شوند، توزیع خواهد شد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید